Максимална брзина до 25 km/h
Досег до 35 км.
Погон на задното тркало со макс. моќност од 750W
Лесно искачување до 18%
Систем за контрола на тракција против лизгање
10 инчни tubuless гуми отпорни на протекување воздух
2 система за сопирање: предна барабанска сопирачка и електронска задна сопирачка
Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
Уживајте во опсегот и забавата

Уживајте во опсегот и забавата

Искусете чиста радост на вашето патување со E2 Pro, без разлика дали одите до работа, се движите или уживате. E2 Pro ја користи технологијата Segway-Ninebot in-house RideyLONG, која постигнува 20% подобрување на опсегот без додавање на дополнителна батерија, овозможувајќи ви да уживате во возењето подолго.

Опсег на Макс. Брзина*

27 км со 25 км/ч

Батерија Номинална Енергија

275 Wh

D Mode Range*

35 км на 20 км/ч

*Опсег на Макс Брзина: Тестиран додека се вози со целосна батерија, 75 кг (165 lbs.) товар, 25°C (77°F), со брзина од 25 km/h (15,5 mph) во просек.

*D Mode Range: Тестиран додека се вози со целосна батерија, 75 кг (165 lbs.) товар, 25°C (77°F), со 20км/ч (12,4 мили/ч) брзина во просек.

Дури и искачувањето на долга патека е едноставно како движење наоколу. Опушти се и остави го моќниот мотор 750W да те донесе на твојата дестинација.

До 18%

Искачување на падината

750W

Макс, моќност, погон на заден тркала

Постојаност и стабилност за сигурно возење

Новите и искусни возачи веднаш ќе ја сфатат стабилноста на E2 Pro.

Систем за контрола на влечење (TCS)

Систем за контрола на влечење (TCS)

Зголемена стабилност при различни услови на патишта

*Внимавајте кога возите на влажни, лизгави или небезбедни услови на патот.

Патентирани 10-инчни гуми отпорни на протекување на воздух

Патентирани 10-инчни гуми отпорни на протекување на воздух

Ретко потребно е пумпање

Дизајн отпорен на дупнување

Слој од супер воздушно стегнат материјал

Функционална рачка со голема контролна табла од 2,8 инчи

Функционална рачка со голема контролна табла од 2,8 инчи

Лесен за читање, лесен за ракување

Контролна табла од 2,8 инчи со голема големина

Копче за префрлување на режимот за напојување / возење

Копчиња за индикатор за насока

Партнер за паметно возење покрај вас

Дизајниран имајќи ве вас на ум, E2 Pro доаѓа со неколку паметни функции.

Apple Find My

Apple Find My

Користете ја најновата геолокациска технологија за да го набљудувате вашиот KickScooter каде и да сте го паркирале последен пат.

*Ве молиме овозможете му на возилото да се поврзе со Apple Find My network и да го спари возилото во Find My app. Потоа можете да го лоцирате вашето возило преку Find My апликацијата во iPhone, iPad, Mac итн., како и преку Find Items апликацијата во iWatch.
*Само за Apple уреди со IOS 14.5, iPad OS 14.5 и Max OS Big Sur 11.1 и погоре.
*Apple, Apple Find My, Apple Watch, Find My, iPhone, iPad, iPadOS, Mac, macOS и watchOS се заштитни марки на Apple Inc. IOS е заштитен знак на Cisco и се користи под лиценца.
*Користење на значката Works with Apple значи дека производот е дизајниран да работи специјално со технологијата идентификувана во значката и е сертифициран од производителот на производи за да ги исполни спецификациите и барањата на Apple Find My мрежниот производ. Apple не е одговорен за работата на овој уред или употребата на овој производ или неговата согласност со безбедносните и регулаторните стандарди.

Segway-Ninebot APP 6.0

Segway-Ninebot APP 6.0

Симнете ја мобилната Апликација и активирајте го вашиот E2 Pro за да го отклучите целиот потенцијал и да имате повеќе технологија за да обезбедите подобро искуство!

Стилски & сјајно, извонредност во дизајнот

Дизајнирани за денешниот модерен свет, E2 Pro го прифаќа конзистентниот Segway-Ninebot дизајн кој целосно ја комбинира естетиката и практичноста.

Склопи, дигни и оди.

Склопи, дигни и оди.

За да стигнете до понатамошна дестинација, лесно можете да го склопите вашиот E2 Pro и да го ставите во багажник или да го носите на метро или воз.

Отпорен на вода

Отпорен на вода

IPX4 за целиот KickScooter уред

IPX6 Батерија пакет

Ефикасен систем за двојно кочење

Ефикасен систем за двојно кочење

Предна барабан кочница

Заштитната електронска кочница

Осветли го твојот пат

Осветли го твојот пат

Вашето движење никогаш не треба да биде запрено од услови со намалено осветлување. Осветлете го вашиот E2 Pro и оставете го вашиот слободен ум да свети.

Предна светлина против одблесок, 13,5 метри светлосен опсег

Индикатори за предна и задна насока

Светлина на задна кочница

Осигурајте се за цврстина и безбедност

E2 Pro е дизајниран за безбедна и долготрајна употреба. Можете безбедно да го возите без да се фокусирате на одржувањето.

Целосно тестиран за вашето безбедно возење

Целосно тестиран за вашето безбедно возење

Ригорозни тестирања во различни средини, од предизвикувачки терени до секојдневни рути за патување, за да се идентификуваат и ублажат потенцијалните ризици.

5000km

Тест на пат на управуван од човек

Smart BMS (Систем за управување со батерии)

Smart BMS (Систем за управување со батерии)

6 заштитниот механизам ја штити безбедноста на батеријата во возење, полнење и складирање, и ја максимизира долговечноста на батеријата:

- Заштита од краток спој

- Прекувремена заштита

- Двојна заштита од долго напојување

- Двојна заштита од премногу испуштање

- Заштита од температурата.

- Под заштита од auto-sleep на напонот

E2 Pro E

E2 Pro E

  • Досег до 35км
  • Максимална брзина до 25 км/ч
  • 10 инчи гуми tubeless
  • 2 кочници: кочница (предна) и електронска кочница (задна)
  • Систем за контрола против лизгање (TCS)
  • Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 16+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Преклопен 1168 × 538 × 565 mm
Димензија на производот - Расклопена 1168 × 540 × 1220 mm
Нето маса 18.8 кг
Range
Опсег во спортски режим (S) До 27 km (25 км/ч)
Опсег во стандарден режим (D) До 35 km (20 км/ч)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Отпорност на вода IPX4
Апсорпција на шок не
Батерија
Капацитет на батеријата 275 Wh (7.65Ah)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 5 часа
Мотор
Агол на качување До 18%
излезна моќност 350 W
максимална моќност 750 W
Погон на тркала Задно тркало
TCS traction control system Да
Кочници
Кочница Електронски сопирачки (задна) и барабанска (предна)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Интегрирани индикатори Да, напред и назад
Амбиентални светла не
Гуми
Тип на гуми 10 инчи гуми tubeless
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Apple Find My Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Лесно преклопување (потребни се раце)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Colour LED (брзина, преостаната батерија, режими, одржување, поврзување со Bluetooth, индикација лево/десно)
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Прилагодлив спортски режим не
Контрола на крстарење Да
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Центар за преземање

  • UM Ninebot KickScooter E2 Pro - EN FR DE IT SP POL NL PT