[hero] Започнете ја забавата со електричниот тротинет eKickScooter ZING A6!

Електричен тротинет Ninebot eKickScooter ZING A6 Powered by Segway

Започнете ја забавата со електричниот тротинет eKickScooter ZING A6!

Радоста во очите на вашето дете никогаш не заблескала толку светло како кога ќе го види електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING A6! Овој нов дизајн има структура во привлечна зелена боја, совршена за помлади деца. Тие ќе можат да го забрзаат периодот на учење со 3-те различни брзини што ги нуди овој електричен тротинет eKickScooter за опсег од 5 километри. Носењето и складирањето на овој модел никогаш не било полесно бидејќи е исклучително лесен и може лесно да се состави и расклопи.

Од 6 до 10 години
Максимална брзина до 12 km/h
Опсег до 5 km (3,1 милји)
Ножната сопирачка на задниот браник
Предна гума: PU перфузија; Задна гума: Цврста гума
3 брзини за различно ниво
Време на полнење до 3 часа
Амбиентални светла на страната на таблата и на предното тркало
3 брзини за секое ниво и темпо на секое дете

Едно возење, три различни брзини

3 брзини за секое ниво и темпо на секое дете

Со моделот ZING A6, се вклучени 3 брзини за возење (прва, втора и трета). За да се префрли од една брзина во друга, електричниот тротинет eKickScooter треба да се застане целосно, а вашето дете треба да удри двапати на задниот браник со цел да се префрлат брзините.

• Прва брзина, бавна и стабилна

Ова е совршен режим за почетници, бидејќи неговата максимална брзина е до 8 km/h (показното светло ќе биде цврсто и ќе слушнете 1 звучен сигнал). Вашето дете треба да клоца додека не достигне 8 км/ч, а потоа тротинетот ZING A6 ќе вози сам.

• Втора брзина, појачување на темпото

Втората брзина има максимална брзина до 10 km/h. Ова значи дека вашето дете може да ужива во возењето со малку побрзо темпо (показното светло трепка бавно и ќе слушнете 2 звучни сигнала).

• Трета брзина, последниот чекор до брзината

За послободоумните и поискусните деца, оваа последна брзина е начин да уживаат најмногу во овој електричен тротинет eKickScooter. Со возење со максимална брзина до 12 km/h, вашето дете може да ужива и на максимално ниво.

Забрзување со удар

Забрзување со удар

За да го забрзаме тротинетот ZING A6, се враќање на старите времиња и треба да шутнеме за да го забрзаме. Благодарение на номиналната моќност од 60 W, во зависност од избраната брзина, откако ќе ги достигне максималните брзини до 8 км/ч (прва брзина), 10 км/ч (втора брзина) и 12 км/ч (трета брзина), електричниот тротинет eKickScooter самостојно ќе вози.

Погледнете ги амбиенталните светла на електричниот тротинет ZING A6

Погледнете ги амбиенталните светла на електричниот тротинет ZING A6

Овој eKickScooter свети секогаш кога е вклучен. Амбиенталните светла сместени на страните на таблата секогаш светат кога е вклучен електричниот тротинет ZING A6. Дополнително, секогаш кога предното тркало ќе се движи, светлата ќе трепкаат.

Лесна ножна сопирачка на задниот браник: бидете безбедни во секој момент

Лесна ножна сопирачка на задниот браник: бидете безбедни во секој момент

Електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING A6 е опремен со систем за кочење на задниот браник. Сè што детето треба да направи е силно да стапне на задниот браник неколку секунди, а електричниот тротинет ZING A6 полека ќе застане. Безбедноста на вашето дете е наш приоритет!

Задниот браник има втора функционалност за менување на брзината што ја користи вашето дете со допирање на задниот браник двапати, додека електричниот тротинет eKickScooter е целосно во мирување.

Компактен дизајн на батерии со високи перформанси

Компактен дизајн на батерии со високи перформанси

Пакетот батерии ги интегрира литиум-јонската батерија, контролерот и паметниот BMS (Систем за управување со батерии) во еден компактен модул кој се наоѓа во таблата за да го намали центарот на гравитација: ова им дава поголема стабилност на децата при возењето.

Со едно полнење од приближно 3 часа, моделот ZING A6 може да издржи до 5 km (3,1 милји) што му дава доста време за забава. Тротинетот ZING A6 има индикатори за батерија што ќе ве известат кога е време за полнење:

• Белото светло значи дека батеријата е еднаква на или има повеќе од 10%;

• Црвеното светло значи дека батеријата е под 10%;

• Црвеното светло може да значи исто така и дека електричниот тротинет eKickScooter не е активиран или дека има неправилност со моделот ZING A6.

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Рачките се направени од материјал TPR (Thermo Plastic Rubber-термопластична гума), кој е удобен за држење и нуди супериорна влечна сила против лизгање. Дополнително, рачките од термопластична гума се исто така лесни за чистење и одржување, дури и акодецата го возат тротинетот ZING A6 со лепливи или калливи раце. Нема да морате да се грижите дека ќе имате премногу проблеми со чистење на овој електричен тротинет eKickScooter.

Пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Електричниот тротинет eKickScooter ZING A6 доаѓа со 2 различни типа на гуми: Предна гума со 5-инчна PU перфузија и 4-инчна цврста гумена задна гума. Предната гума е направена со помек материјал кој нуди поголема удобност за возачот и има интегрирани амбиентални светла кои трепкаат при тркалање. Задната гума од цврста гума е редизајнирана за подобро држење и перформанси против лизгање за вашето дете да вози со поголема самодоверба и да се забавува!

Сензор за автоматско вклучување/исклучување: Алатка за заштеда на батеријата

Сензор за автоматско вклучување/исклучување: Алатка за заштеда на батеријата

Електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING A6 има вграден сензор во својата рамка кој има функција да препознава кога стапалото е на врвот на тротинетот eKickScooter. Бидејќи е вообичаено децата брзо да се префрлаат од една играчка на друга, многу батерии за играчки имаат тенденција да се потрошат додека остануваат вклучени дури и откако детето ќе заврши со играњето.

Ова, сепак, не е проблем за моделот ZING A6. Штом ќе се открие дека има стапнато стапало на eKickScooter, овој модел автоматски ќе се вклучи. Од друга страна, ако нема стапнато стапало 30 секунди, тротинетот ZING A6 автоматски ќе се исклучи. На овој начин, нема да се троши залудно батеријата.

Лесно се склопува и складира

Извадете го, склопете го и возете!

Лесно се склопува и складира

Овој електричен скутер eKickScooter лесно се склопува и расклопува: сè што треба да направите е да одвртите 2 завртки за да го извадите стеблото за да го чувате производот во плакар, во багажникот на автомобилот итн.

Дополнително, со лесна тежина од 4,6 кг за моделот ZING A6, потребен е малку или речиси никаков напор за да се донесе овој електричен тротинет eKickScooter во следната авантура.

ZING A6

ZING A6

  • Детски електричен тротинет KickScooter
  • Не е тежок и лесен е за склопување/расклопување
  • Дизајниран за деца
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 6-10 год
Макс. тежина на возачот 40 кг (88 фунти)
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 650 x 320 x 850 mm
Нето маса 4,6 кг
Range
Опсег До 5 км
Параметри на производот
Брзина До 12 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 27 Wh (2500 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 3 часа
Мотор
Механизам за преклопување Не се преклопува, но лесно се ослободува
максимална моќност 80W
Кочници
Кочница Ножната сопирачка на задниот браник
Светла
Светла Индикатор за батерија и режим на брзина LED светла
Задни стоп светла не
Амбиентални светла Да (од страната на подножјето и на предното тркало)
Гуми
Тип на гуми „Предна страна: PU перфузија
Големина на гумите - Задни 127 mm / 5 инчи
Монитор на апликација 112 mm / 4 инчи
Поврзување
Далечински управувач преку апликација не
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Не се преклопува, но лесно се ослободува
Приказ на информации не
Информации за LED екран не
Контрола на крстарење 3 режими на брзина (брзина во 1-ва брзина до 8 km/h; во 2-ра брзина до 10 km/h; во 3-та брзина до 12 km/h)
Контрола на крстарење Да
Ѕвонче не
Сертифицирани рефлектори не
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Центар за преземање

  • UM Ninebot e Kick Scooter ZING A6 EN FR DE IT ES POL