[hero] Започнете ја забавата со електричниот тротинет eKickScooter ZING C20!

Електричен тротинет Ninebot eKickScooter ZING C20 Powered by Segway

Започнете ја забавата со електричниот тротинет eKickScooter ZING C20!

Ви ја презентираме идната опсесија на вашиот тинејџер: Електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING C20! Овој нов модел доаѓа во нова волшебна шема на бои, со црна рамка и црвени нагласувања на тркалата и на логото. Моделот ZING C20 доаѓа со 3 режими на возење што може да се прилагодат на нивото на секој тинејџер. Последно, но не и најмалку важно, овој модел има лесна структура и може да му обезбеди на вашиот тинејџер опсег од 20 километри за да се забавува со своите пријатели.

Од 10+ години
Максимална брзина до 16 km/h
Опсег до 20 км (12,4 милји)
Рачна задна сопирачка
Цврсти гуми со материјал од синтетичка гума
Лесно полнење до 5 часа
3 режими на возење: Турбо, Темпомат и Безбеден режим
Амбиентални светла под таблата
3 режими на возење за секое ниво на тинејџер

Едно возење, три различни режими

3 режими на возење за секое ниво на тинејџер

Безбеден режим, бавен и стабилен.

Безбедниот режим има максимална брзина до 10 km/h (6,2 милји на час), што го прави совршен за почетници. Тие можат да забрзаат со притискање на контролата за гас која е интегрирана со копчето за вклучување (показното светло трепка брзо и ќе слушнете 3 звучни сигнала).

Темпомат режим, еден удар и тргнете.

Овој режим има максимална брзина до 16 km/h (10 милји на час), сè што ви треба за да тргнете е само еден удар и можете само да се движите со истата брзина во остатокот од возењето (показното светло трепка бавно и ќе слушнете 2 звучни сигнала).

Турбо режим, авантурата може да започне.

За поавантуристичките, спортски тинејџери, Турбо режимот е начин да се покажете важни пред вашите пријатели. Максималната турбо брзина за тротинетот ZING C20 е до 16 km/h (10 милји на час), вашиот тротинет eKickScooter ќе биде најголемиот хит меѓу вашите пријатели (показното светло е цврсто и ќе слушнете 1 звучен сигнал).

Едно притискање на рачната сопирачка и безбедни сте!

Едно притискање на рачната сопирачка и безбедни сте!

Со цел да се осигури безбедноста на вашиот тинејџер, електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING C20 е опремен со систем за рачна сопирачка со високи перформанси, којшто исто така има Електронски систем за сопирање за обновување на енергијата при сопирање (EBS): нема да се троши залудно енергијата! Самата сопирачка се наоѓа на задното тркало со цел да му обезбеди поголема стабилност на вашиот тинејџер.

Компактен дизајн на батерии со високи перформанси

Компактен дизајн на батерии со високи перформанси

Комплетот батерии ги интегрира литиум-јонската батерија, контролерот и паметниот BMS (Систем за управување со батерии) во еден компактен модул кој се наоѓа во подножјето за да го намали центарот на гравитација: ова дава поголема стабилност за возењето на вашиот тинејџер.

Со едно полнење од прибл. 5 часа, ZING C20 може да издржи до 20 km (12,4 милји) што значи многу забава што може да се ужива со пријателите!

Едно притискање на контролата за гас со палецот и забавата може да започне!

Едно притискање на контролата за гас со палецот и забавата може да започне!

Рачната контрола за гас има умерен отпор и реагирање во зависност од режимот на возење. Благодарение на номиналната моќност на моторот од 150 W и едноставното притискање на гасот со палецот, електричниот тротинет eKickScooter може да оди до 10 км/ч во Безбедниот режим и до 16 км/ч максимална брзина (во режимите Турбо и Темпомат).

Цврсти гумени пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Цврсти гумени пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Пневматиците од цврста гума со висока еластичност се дизајнирани да бидат отпорни на абење, така што нема потреба да ја дувате гумата и добри вести: тие исто така не бараат одржување! Дополнително, шарата на гумата е редизајнирана за подобро држење и перформанси против лизгање за тинејџерот да вози со поголема самодоверба и за поголема забава!

Цврста рамка со двојна цевка направена за авантуристички тинејџери

Цврста рамка со двојна цевка направена за авантуристички тинејџери

Рамката е изработена од челик со висока цврстина, со структура на триаголник, што носи висока издржливост и отпорност на производот. Тинејџерот ќе има добра стабилност на таблата и ќе вози со самодоверба. Исто така, таблата е направена со материјал против лизгање со цел да му овозможиме на вашиот тинејџер стабилно искуство при возењето.

Дополнително, овој електричен тротинет eKickScooter е оценет со IPX4, што значи дека е отпорен на прскање на вода.

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Рачките се направени од материјал TPR (Thermo Plastic Rubber - термопластична гума), кој е удобен за држење и нуди супериорна влечна сила против лизгање. Дополнително, рачките направени од овој материјал се, исто така, лесни за чистење и одржување.

Испробајте ги амбиенталните светла со електричниот тротинет ZING C20!

Испробајте ги амбиенталните светла со електричниот тротинет ZING C20!

Ова е карактеристика што секој тинејџер најмногу би ја сакал. Со секој режим на возење, под нивната табла ќе свети различна амбиентална светлина:

- Во Безбеден режим, светлата стануваат црвени и трепкаат;

- Во режимот Темпомат, светлата трепкаат во сина боја;

- Но, во Турбо режимот светлата трепкаат во различни бои!

Лесно се склопува и складира

Лесно се склопува и складира

Една од предностите на овој електричен тротинет eKickScooter е тоа што лесно се преклопува и се расклопува со механизмот за преклопување во 2 чекори. Потребна ви е само една рака за да го преклопите/расклопите тротинетот eKickScooter и лесно да го чувате. Дополнително, со лесна тежина од 10 килограми, тротинетот ZING C20 лесно се транспортира додека тинејџерот не почне да го вози.

ZING C20

ZING C20

  • Тинејџерски електричен тротинет KickScooter
  • Не е тежок и лесен е за носење
  • Преклопен електричен тротинет eKickScooter во 2 чекора
  • Дизајниран за тинејџери
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 10+ год
Макс. тежина на возачот 50 кг (110 фунти)
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 940 × 400 × 1100 mm
Нето маса 10 кг
Range
Опсег До 20 км
Параметри на производот
Брзина До 16 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 108 Wh (5000 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 5 часа
Мотор
Излезна моќност 150 W
максимална моќност 260W
Кочници
Кочница Рачна задна сопирачка
Светла
Кочница Рачна задна сопирачка
Светла Индикатор за батерија и режим на возење LED светла
Задни стоп светла не
Гуми
Тип на гуми Цврсти гуми; материјал: синтетичка гума (без одржување)
Големина на гуми - напред 178 mm / 7 инчи
Големина на гумите - Задни 178 mm / 7 инчи
Поврзување
Далечински управувач преку апликација не
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации не
Информации за LED екран не
Режими на возење 3 режими на возење (турбо режим, режим на крстарење и безбеден режим)
Контрола на крстарење Да
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Сертифицирани рефлектори не
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Центар за преземање

  • UM Ninebot e Kick Scooter ZING C8 C10 C20 EN FR DE IT ES POL