[hero] Електричен тротинет Ninebot eKickScooter ZING C8 и ZING C10 Powered by Segway

Нека започне забавата со eKickScooter ZING!

Електричен тротинет Ninebot eKickScooter ZING C8 и ZING C10 Powered by Segway

Еве што чекаше вашето дете: двата електрични тротинета Ninebot eKickScooter ZING C8 и ZING C10 Powered by Segway! Свеж нов дизајн со прекрасна шема на бои (светло сива и привлечна жолта), 3 режими на возење за да се прилагодат на нивото на секое дете, лесна каросерија, но најмногу од сè, до 10 километри чиста забава!

C8: од 6 до 12 год. - C10: од 8 до 14 год.
Максимална брзина до 16 km/h
Опсег до 10 km (6,2 милји), приближно 40 минути
Рачна задна сопирачка
Цврсти гуми со материјал од синтетичка гума
Брзо време на полнење до 2,5 часа
3 режими на возење: Турбо, Темпомат и Безбеден режим
Само C10: амбиентални светла под таблата
Различна возраст/висина, различен eKickScooter тротинет

Различна возраст/висина, различен eKickScooter тротинет

Размислувавме за сите девојки и момчиња кои сакаа да имаат свој eKickScooter електричен тротинет:

- Деца на возраст од 6 до 12 години и со висина помеѓу 115-145 cm можат да го возат тротинетот ZING C8.

- Деца на возраст од 8 до 14 години и со висина помеѓу 130-160 cm можат да го возат тротинетот ZING C10.

3 режими на возење за секое детско ниво

Едно возење, три различни режими

3 режими на возење за секое детско ниво

Безбеден режим, полека но сигурно

Со максимална брзина до 10 km/h (6,2 mph), Безбедниот режим е совршен за почетници. Тие можат да забрзаат со лесно притискање на гасот (светлосниот индикатор брзо трепка).

Турбо режим, за нова авантура!

За повеќе авантуристички деца, турбо режимот може да забрза до приближно 16 km/h со притискање на гас и тие можат да уживаат во возењето без никаков напор (светилката е постојано вклучена).

Темпомат режим, еден удар и тргнете!

Благодарение на режимот за помош за напојување, децата треба само да клоцаат за да забрзаат до 16 km/h (светлосниот индикатор полека трепка).

Дизајн на рамка со двојна цевка: силен и издржлив

Дизајн на рамка со двојна цевка: силен и издржлив

Рамката е изработена од челик со висока цврстина, со структура на триаголник, што носи висока издржливост и отпорност на производот. Детето ќе има добра стабилност на таблата и ќе вози со сигурност.

Дополнително, двата тротинета eKickScooter се оценети со IPX4, што значи дека се отпорни на прскање на вода.

Дизајн на батерии со високи перформанси и компактност

Дизајн на батерии со високи перформанси и компактност

Пакетот батерии ги интегрира литиум-јонската батерија, контролерот и паметниот BMS (Систем за управување со батерии) во еден компактен модул кој се наоѓа во таблата за да го намали центарот на гравитација: ова им дава поголема стабилност на децата при возењето.

Со едно полнење од приближно 2,5 часа, и тротинетот ZING C8 и тротинетот ZING C10 можат да издржат до 10 km (6,2 милји) што нудат многу моменти за забава!

Чувствително забрзување со рачната контрола за гас

Чувствително забрзување со рачната контрола за гас

Чувствително забрзување со рачната контрола за гас
Рачната контрола на гас има умерен отпор и реагирање во зависност од режимот на возење. Благодарение на номиналната моќност на моторот од 120 W и едноставното притискање на контролата за гас, тротинетот eKicsckkotooer може да достигне максимална брзина до 16 km/h (со режимите Турбо и Темпомат).

Цврсти гумени пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Цврсти гумени пневматици - отпорни на абење и удобни за возење

Пневматиците од цврста гума со висока еластичност се дизајнирани да бидат отпорни на абење, така што нема потреба да ја дувате гумата и добри вести: тие исто така не бараат одржување! Дополнително, шарата на гумата е редизајнирана за подобро држење и перформанси против лизгање за детето да вози со поголема самодоверба и за поголема забава!

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Удобни рачки со термопластична гума (TPR).

Рачките се направени од материјал TPR (Thermo Plastic Rubber - термопластична гума), кој е удобен за држење и нуди супериорна влечна сила против лизгање. Дополнително, рачките направени од овој материјал се, исто така, лесни за чистење и одржување.

Испробајте ги амбиенталните светла со електричниот тротинет  ZING C10!

Испробајте ги амбиенталните светла со електричниот тротинет ZING C10!

Достапно само кај електричниот тротинет eKickScooter ZING C10 и во зависност од режимите на возење, детето ќе вози со стил со амбиентални светла сместени под таблата:

- во Безбеден режим, светлата ќе станат црвени;

- во Темпомат режим, светлата ќе станат сини;

- и во Турбо режим, светлата ќе бидат повеќебојни!

*Ве молиме имајте предвид дека амбиенталните светла се достапни само кај електричниот тротинет Ninebot eKickScooter ZING C10.

Лесен за вадење и складирање

Лесен за вадење и складирање

Двата тротинета eKickScooter лесно се склопуваат и расклопуваат: само 3 секунди се потребни за да се отстрани стеблото за да се чува производот во шкаф, во багажникот на автомобилот итн. Покрај тоа, со лесна тежина од 9 кг за ZING C8 и 9,5 kg за ZING C10, двата тротинета eKickScooter лесно се транспортираат за следната авантура!

ZING C8/C10

ZING C8/C10

  • Електричен тротинет Ninebot eKickScooter ZING C8 и ZING C10 Powered by Segway
  • Детски електричен тротинет KickScooter
  • Не е тежок и лесен е за ослободување
  • Дизајниран за деца
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст C8: 6-12 години; C10: 8-14 год
Макс. тежина на возачот 50 кг (110 фунти)
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена ZING C8 - 800 × 350 × 900 mm; ZING C10 - 840 × 400 × 1000 mm
Нето маса C8: 9 kg; C10: 9,5 кг
Range
Опсег До 10 км
Параметри на производот
Брзина До 16 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 54 Wh (2500 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 2,5 часа
Мотор
Излезна моќност 1120 W
максимална моќност 180W
Кочници
Кочница Рачна задна сопирачка
Светла
Светла Индикатор за батерија и режим на возење LED светла
Задни стоп светла не
Амбиентални светла C8: Не - C10: Да, под таблата
Гуми
Тип на гуми Цврсти гуми; материјал: синтетичка гума (без одржување)
Големина на гуми - напред 152 mm / 6 инчи
Големина на гумите - Задни 152 mm / 6 инчи
Поврзување
Далечински управувач преку апликација не
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Не се преклопува, но лесно се ослободува
Приказ на информации не
Информации за LED екран не
Режими на возење 3 режими на возење (турбо режим, режим на крстарење и безбеден режим)
Контрола на крстарење Да
Ѕвонче не
Сертифицирани рефлектори не
*Please note that this product is not permitted on public roads.

Центар за преземање

  • UM Ninebot e Kick Scooter ZING C8 C10 C20 EN FR DE IT ES POL