[hero] Електричен тротинет Ninebot KickScooter Air T15E Powered by Segway

Електричен тротинет Ninebot KickScooter Air T15E Powered by Segway

До 20 km/h максимална брзина
Опсег до 12 km (7,5 милји)
Вградени предни, задни и сопирачки со LED светла и амбиентални светла
Цврсти гуми од 7,5 (F)/ 6 (R) инчи (без одржување)
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
2 сопирачки: Електронска и регенеративна предна сопирачка; Ножна задна сопирачка
До 15% лесно качување
Компактен преклопен и лесен: 10,5 kg (23,2 lbs) за лесно носење
Механизам за преклопување од една секунда со рачки што се извлекуваат

Механизам за преклопување од една секунда со рачки што се извлекуваат

Електричниот тротинет Air T15E може лесно да се преклопи на половина како парче хартија со само еден клик и самоповлекување на рачките. Откако ќе се преклопи, тротинетот Air T15E е само 22 cm (8,7 инчи) во висина што го прави најкомпактен KickScooter тротинет. Во комбинација со неговата лесна тежина (10,5 kg - 23,2 lbs), овој производ е идеален за транспорт без проблеми и лесно складирање.

Прилагодете ги амбиенталните светла на вашиот стил!

Прилагодете ги амбиенталните светла на вашиот стил!

Не само што дизајнот на електричниот тротинет Air T15E е футуристички и елегантен, туку и приспособливите амбиентални светла на стеблото го прават уште попривлечен.

Амбиенталното светло во облик на линија го прави предниот дел на тротинетот Ninebot KickScooter Air T15E да изгледа потенок. Боите на светлината може да се прилагодат и преку апликацијата Segway-Ninebot за да се дојде до израз вашата личност.

Четири режими на возење во зависност од вашите потреби

Четири режими на возење во зависност од вашите потреби

Благодарение на задниот браник на Air T15E, четирите режими на возење им овозможуваат на возачите лесно да се префрлаат врз основа на приликата за возење. Овие режими вклучуваат Пешачки режим, Режим за заштеда на енергија, Сстандарден режим и Спортски режим со претходно поставено ограничување на брзината од 6 km/h (3,7 mph), 10 km/h (6,2 mph), 15 km/h (9,3 mph) и 20 km/h (12,4 mph) соодветно.

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативниот регенеративен систем за сопирање го претвора вашиот KickScooter тротинет во електрично возило кое се напојува со електрична енергија и рециклирана енергија од возењето. Тркалата се способни да ја трансформираат енергијата заробена за време на сопирањето во сила и да ја складираат во интегрираниот пакет на литиумски батерии.

Мултифункционален заден браник:

Мултифункционален заден браник:

За да обезбеди подобро искуство во возењето, електричниот тротинет Ninebot KickScooter Air T15E усвои погенијален и понаучен дизајн на интеракција човек-компјутер. Контролата на возењето се постигнува со „удирање“ на браникот, со што се ослободуваат рацете и се прави вашето возење побезгрижно.

Мултифункционален заден браник:

Прекинувач за напојување - Кочница на задниот браник - Прекинувач за режим на возење - Ги вклучува/исклучува фаровите

Стилски екран кој е и безграничен и транспарентен

Стилски екран кој е и безграничен и транспарентен

Информативниот екран на ектричниот тротинет Ninebot KickScooter Air T15E е речиси безграничен екран, кој е проѕирен и стилски. На возачот му дава инстант информации за возењето, како што се брзината, режимот на возење, нивото на батеријата, поврзувањето со Bluetooth и предупредувањата за одржување.

Вградено предно, задно и сопирачко LED светло: посветло и побезбедно!

Вградено предно, задно и сопирачко LED светло: посветло и побезбедно!

Предното светло на објективот со висока осветленост од 2,5 W може да постигне опсег на осветлување од 10 m. Кога фарот ќе се исклучи, се вклопува во црното тело за да создаде поинтегриран визуелен ефект. Дополнително, дизајнот на линеарното задно светло може да обезбеди поголема видливост. Ова го прави производот привлечен за око навечер, но сепак стилски.

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите на патот

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите на патот

Ја сфаќаме сериозно вашата безбедност и го надградивме Ninebot KickScooter Air T15E со предни, странични и задни рефлектори со сертификат E-MARK. Уверувајќи дека ќе бидете забележани!

Истражете повеќе од апликацијата Segway-Ninebot

Истражете повеќе од апликацијата Segway-Ninebot

Преземете ја апликацијата „Segway-Ninebot“ за да искусите повеќе функции како што се:

- Информации за возилото (ниво на батерија)

- Темпомат

- Контролна табла за статистика за возење во живо (брзина, режим на возење...)

- Приспособете ги боите на LED амбиентално светло

- И повеќе

Air T15E

Air T15E

Електричен тротинет Ninebot KickScooter Air T15E Powered by Segway

  • Електричен KickScooter со компактно преклопување
  • Опсег од 12 км (7,5 милји)
  • 20 km/h максимална брзина (12,4 mph)

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1019 x 398 x 936 mm
Димензија на производот - Преклопен 1028 x 202 x 223 mm
Нето маса 10.5 kg (23.2 lbs)
Range
Опсег До 12 км (7,5 милји)
Параметри на производот
Брзина До 20 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 167 Wh (4650 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 4 часа
Мотор
Агол на качување До 15%
излезна моќност 250 W
максимална моќност 500 W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница 2 сопирачки: електронска и регенеративна предна сопирачка; ножната сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,5W висока моќност) и задни светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла Да, во стеблото
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Цврсти гуми (без одржување)
Големина на гумите - напред 192 mm / 7,5 инчи
Големина на гумите - Задни 152 mm / 6 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Компактен механизам за преклопување со рачки што се извлекуваат
приказ на информации Целосно прикажување на информативната табла
Информации за LED екранот LED (брзина, преостаната моќност, режими, одржување, поврзување со Bluetooth)
Режими на возење 3 режими на возење (Eco, Drive, Sport); 1 Пешачки режим
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Електрично ѕвоно: притиснете ги електронските гасови и електронската сопирачка заедно за да заѕвонат
Држач за осигурителна табличка не
USB C порт не
Пакување
Содржина на кутијата Mainframe, куќиште KickScooter, кориснички материјали (прирачник за корисникот, важни информации, прирачник за производот, ограничена гаранција), продолжување на задниот браник и полнач за батерии
Димензии на кутијата 1085 x 378 x 235 mm

Видеа