[hero] Ninebot KickScooter E2 Plus Powered by Segway

Со желба за истражување

Ninebot KickScooter E2 Plus Powered by Segway

Сакаме да обезбедиме решенија од последната милја за секого, затоа го воведуваме Ninebot KickScooter E2 Plus. Се одликува со стилски дизајн со голема LED контролна табла, непречено искуство во возењето, сигурен квалитет и висока економичност. Тој оди до брзина до 25 км/ч и поддржува досег до 25 км за дневно патување.

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег до 25 км (15,5 милји)
Внатрешни шупливи гуми од 8,1 инчи (не е потребно одржување)
2 сопирачки: електронска сопирачка (предна) и барабанска сопирачка (задна)
До 12% лесно качување
2,8-инчна LED контролна табла
Номинална моќност од 300W и максимална моќност од 500W
Отпорност на вода: IPX4*
Храбро се бори против гужвите во градот

Храбро се бори против гужвите во градот

„Модерниот дизајн на серијата E2 е инспириран од стилот на сурфање, кој ја изразува желбата на луѓето за истражување. Неговиот модерен изглед ве прави да се издвоите од толпата!

Јасен поглед на големата контролна табла на прв поглед

Јасен поглед на големата контролна табла на прв поглед

„Серијата E2 има поголем дизајн на контролната табла од 2,8“, прикажувајќи информации како што се брзината и нивото на батеријата на прв поглед! Аголот на навалување од 25° на екранот е ергономски дизајниран за удобност и лесно се гледа додека возите.

Големина на екран од 2,8 инчи

Агол на навалување на екранот од 25°

Можете лесно да се справите со вашето секојдневно патување на работа

Можете лесно да се справите со вашето секојдневно патување на работа

„Со досег до 25 километри, KickScooter E2 Plus ви овозможува ефикасно да се справите со вашето секојдневно патување на работа, школо или рекреативно.

KickScooter поддржува 3 режими на возење:

- Стандарден режим: ја балансира брзината и опсегот со макс. со брзина до 20 km/h.

- Спортски режим: поголема брзина, поголема моќност со макс. со брзина до 25 km/h.

- Режим на пешачење: одете со помалку напор со макс. брзина до 5 км/ч.

Моќниот мотор од 300 W обезбедува силна моќност за забрзување, слободно возење и искачување до 12% наклони!“

Шупливи гуми без одржување!

Шупливи гуми без одржување!

Серијата E2 доаѓа со ново развиени гуми со внатрешна шуплива гума од 8,1 инчи, за одлично искуство во возењето: отпорни на пробивање, без одржување и со подобра способност за апсорпција на удари.

Двојен систем за сопирање за ваша безбедност!

Двојен систем за сопирање за ваша безбедност!

Комбинацијата на предна електронска сопирачка и задна механичка барабанска сопирачка (контролирана со една рачка) ќе обезбеди ефективно и сигурно сопирање.

Повеќекратна заштита за безбедно возење

Повеќекратна заштита за безбедно возење

„Серијата Ninebot E2 доаѓа со предно светло од 2,1 W, кое ви овозможува подобра видливост во темница до растојание од 13,5 метри.

За да се осигури безбедноста, сертифицираното задно стоп светло и рефлектори E-MARK ќе се погрижат да бидете видливи во секое време за да избегнете судири.

Паметен BMS, заштедете ја батеријата и возењето

Паметен BMS, заштедете ја батеријата и возењето

„Механизмот со 6 заштити од Smart Battery Management System (BMS) развиен од Segway-Ninebot обезбедува долговечност

- Заштита од краток спој

- Заштита од прекумерна струја

- Двојна заштита од преполнување

- Двојна заштита од прекумерно празнење

- Заштита од висока температура

- Нисконапонска auto-sleep заштита“

Преклопи/расклопи: земете го вашиот KickScooter насекаде со вас!

Преклопи/расклопи: земете го вашиот KickScooter насекаде со вас!

KickScooter се преклопува во само еден чекор. Можете лесно да го носите во лифт, во јавен превоз, да го чувате на работа/дома или да го ставите во багажникот на вашиот автомобил.

Поврзување со паметни апликации Segway-Ninebot

Поврзување со паметни апликации Segway-Ninebot

„Персонализирајте го вашето искуство во возењето со апликацијата Segway-Ninebot! Со интеграцијата Bluetooth, управувајте со вашето возење на паметен начин со:

- Статус на возење

- Надградба на фирмвер

- Заклучи/Отклучи KickScooter

- Персонализирани поставки

- Споделување моменти со заедницата Segway-Nienbot

- Услуги и обука“

E2 Plus E

E2 Plus E

  • Максимална брзина до 25 km/h (15,5 mph)
  • Максимален домет до 25 km (15,5 милји)
  • Внатрешни шупливи гуми од 8,1 инчи (не е потребно одржување)
  • Номинална моќност од 300W и максимална моќност од 500W
*Ве молиме проверете и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во вашата земја, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: тестиран додека се вози со полна батерија, оптоварување од 165 lbs (75 kg), 77°F (25°C), 70% од макс. просечна брзина на тротоарот.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 90 kg (198.4 lbs)
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1070 × 445 × 1140 mm
Димензија на производот - Преклопен 1070 × 445 × 504 mm
Нето маса 14.4 kg
Range
Опсег До 25 км
Опсег во стандарден режим (D) До 25 km (20 км/ч)
Опсег во спортски режим (S) До 20 км (25 км/ч)
Опсег во еко режим (E) До 25 км (15 км/ч)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 220 Wh
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 7,5 часа
Мотор
Агол на качување До 12%
излезна моќност 300 W
максимална моќност 500 W
Погон на тркала Предно тркало
TCS traction control system не
Кочници
Кочница 2 сопирачки: електронска сопирачка (предна) и барабанска сопирачка (задна)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Внатрешни шупливи гуми (не е потребно одржување)
Tyres size - Front 206 mm/ 8.1 inch
Tyres size - Rear 206 mm / 8.1 inch
Поврзување
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Apple Find My не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Прилагодлив спортски режим не
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не
*Ве молиме проверете и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во вашата земја, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: тестиран додека се вози со полна батерија, оптоварување од 165 lbs (75 kg), 77°F (25°C), 70% од макс. просечна брзина на тротоарот.