[hero] Ninebot KickScooter E22E Овозможено од Segway

Откријте го пријатниот начин на патување

Ninebot KickScooter E22E Овозможено од Segway

Ninebot KickScooter E22E Powered by Segway е совршен за патници од последната милја и патници во слободно време со прибл. 20 km/h максимална брзина. Со својот лесен и систем за преклопување со едно притискање, E22E може лесно да се чува во автомобил, јавен превоз или едноставно да се носи во една рака. Благодарение на неговиот дизајн ориентиран кон удобност, батеријата е поставена во стеблото за да го направи компактен, но моќен KickScooter и ви овозможува да патувате во радиус од прибл. домет од 22 километри“.

До 20 km/h максимална брзина
Досег од 22 km (13,7 милји) и 45 km со опционална батерија
Вградени предни, задни и сопирачки LED светла
9 инчни гуми без издишување (без одржување)
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
2 сопирачки: Електронска и регенеративна предна сопирачка; Ножна задна сопирачка
До 15% лесно качување
IPX4 Водоотпорен
Надградете го вашето искуство во возењето со пневматиците без рамнина

Без дупчење на гумата, врвна апсорпција на удари

Надградете го вашето искуство во возењето со пневматиците без рамнина

„Развиени и дотерани 3 години, гумите Flat-Free нудат високо воздигно искуство што ја симулира удобноста на пневматските гуми и апсорпцијата на удари, додека ја имате леснотијата на цврсти гуми отпорни на дупчење.
KickScooter E22E доаѓа со гуми од 9 инчи, што го надградува вашето искуство во возењето на следното ниво. Ќе забележите поголема стабилност и удобност!“

Исклучителен дизајн, љубов на прв поглед

Исклучителен дизајн, љубов на прв поглед

Ninebot KickScooter E22E прифаќа интегриран дизајн на рамка, стилски, но едноставен со завршна облога во право, која дава извонредна текстура на KickScooter. Патувајте во радиус до 22 km (13,7 милји) со стил!

Побрзо и посилно

The upgrade, power output of 300W, comes in the form of greater riding dynamic provided by faster acceleration, up to 20 km/h (12.4 mph) maximum speed, plus a stronger climbing capability of 15%.

Две независни сопирачки

Електронската и регенеративната сопирачка E-ABS, како и механичката ножна сопирачка, обезбедуваат и двете независно растојание за сопирање.

Доаѓа со ѕвонче

Секој детал обезбедува дополнителен бонус за вашето искуство

Силно, јасно ѕвонење на ѕвончето сигурно ќе ги предупреди возачите и пешаците и ќе обезбеди зголемена безбедност при возењето.

Продолжен Mudguard

„Дури и во случај на ненадеен или слаб дожд, останете заштитени од прскање благодарение на продолжениот калник. А благодарение на оценката IPX4, вашиот KickScooter E22E е исто така заштитен од дожд*.
*Не е погодно за возење низ баричките“

  1. Доаѓа со ѕвонче
Допрете двапати за побрзо или подалеку

3 режими на возење

Допрете двапати за побрзо или подалеку

„Еко режим, подолг век на батеријата
15 km/h (9,3 mph) со продолжен максимален опсег од прибл. 22 км (13,7 милји).
Нормален режим, подобрено искуство

Држи максимална брзина од прибл. 20 km/h (12,4 mph), совршен баланс помеѓу брзината и траењето на батеријата.
Спортски режим, побрз и бесен

Нежните стартапи и рачките се наклонуваат со леснотија. Со надворешен пакет батерии (одделно се продава), може дури и да се надгради од прибл. 25 km/h (15,5 mph).“

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Системот BMS во Segway-Ninebot помина низ 7 години континуиран технолошки развој и произведе 300 милиони батерии. Посветени сме на продолжување на животниот век на батеријата, обезбедување безбедност на корисникот и прецизен приказ на енергија.

KickScooter ќе ве донесе каде и да треба

Брзо и компактно преклопување без раце

KickScooter ќе ве донесе каде и да треба

Ninebot KickScooter E22E се преклопува на само еден чекор и лесно може да се смести во багажникот на вашиот автомобил. Овој уред е исто така лесен за носење, со нето тежина од 13,5 kg (29,8 lbs), што ви овозможува самостојно да го носите во метро или лифт, отклучувајќи неограничени можности.

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите учесници во сообраќајот

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите учесници во сообраќајот

Ја сфаќаме вашата безбедност сериозно и го надградивме Ninebot KickScooter E22E со предни, странични и задни сертифицирани E-MARK рефлектори. Повеќе нема да останете незабележани!

Приказ на целосни информации за контролната табла

Приказ на целосни информации за контролната табла

На LED екранот, можете да ја видите вашата брзина, да изберете кој режим на возење е соодветен, да го проверите нивото на батеријата и поврзувањето со Bluetooth или дали е потребно одржување.

Следете ја светлината!
Предни (2,5W висока моќност), Задни и Сопирачки светла

Следете ја светлината!

Врз основа на Светлата/темната линија за исклучување, сите предни (2,5 W висока моќност) задни и стоп светла ќе обезбедат дополнителна безбедност кога возилата ќе се сретнат.

Надградете го вашиот E22E со дополнителна батерија

Оди побрзо, оди понатаму!

Надградете го вашиот E22E со дополнителна батерија

Додавањето опционална втора батерија на Ninebot KickScooter E22E Powered by Segway ќе ви овозможи побрзо да стигнете до вашата дестинација (25 km/h)* и да поминете подолги растојанија со едно целосно полнење (45 km).

*Овој производ ќе ја зголеми брзината +5 km/h, ве молиме погрижете се да го следите локалното законодавство“

E22E

E22E

  • Преклопен електричен KickScooter
  • Опсег од 22 км (13,7 милји)
  • 20 km/h максимална брзина (12,4 mph)
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 111 x 42 x 112 cm
Димензија на производот - Преклопен 114 x 42 x 36 cm
Нето маса 13,5 кг (29,8 фунти)
Range
Опсег До 22 км (14 милји)
Параметри на производот
Брзина До 20 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 184 Wh (5100 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 3,5 часа (освен опционална дополнителна батерија)
Мотор
Агол на качување До 15%
излезна моќност 300 W
максимална моќност 600W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница 2 сопирачки: електронска и регенеративна предна сопирачка; ножната сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,5W висока моќност) и задни светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Гуми со двојна густина (без одржување)
Големина на гумите - напред 229 mm / 9 инчи
Големина на гумите - Задни 229 mm / 9 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Брзо и компактно преклопување без раце
приказ на информации Целосно прикажување на информативната табла
Информации за LED екранот LED (брзина, преостаната моќност, режими, одржување, поврзување со Bluetooth)
Режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт)
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Притиснете Бел вклучено во кутијата
Држач за осигурителна табличка не
USB C порт не
Пакување
Box contents Handle, mainframe, user materials (user manual, quick start, limited warranty), M5 Flathead Screw x 7 (one extra), M5 hex wrench, battery charger and bell
Box dimensions 115.5 x 19.6 x 51.4 cm
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Видеа