[hero] Употреба, стил и удобност: има сè!

Ninebot KickScooter E25E Овозможено од Segway

Употреба, стил и удобност: има сè!

Со Ninebot KickScooter E25E напојуван од Segway, нема да треба да избирате помеѓу корисност, стил или удобност: ги комбинира трите од нив. Покрај тоа што има поголема брзина и поголем досег од неговите колеги, E25E е опремен и со амбиентално осветлување под подлогата за нозете за да одговара на вашето расположение и стил. E25E KickScooter со погон на предните тркала има литиум-јонска батерија со висока моќност од 215 Wh (5960 mAh), која сè можете да ја забрзате до максимум. 25 km/h (15,5 mph) со домет од 25 km (15,5 милји).

Максимална брзина до 25 km/h
Досег од 25 km (15,5 милји) и 45 km со опционална батерија
Вградени предни, задни и сопирачки со LED светла и амбиентални светла
9 инчни гуми без издишување (без одржување)
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
3 сопирачки: Електронска и регенеративна предна сопирачка; Нога и магнетна задна сопирачка
До 15% лесно качување
IPX4 Водоотпорен
Возете и блеснете!

Моќни предни, сопирачки и амбиентални светла

Возете и блеснете!

E25E е опремен со моќни предни (2,5W), задни и сопирачки LED светла за да се обезбеди безбедност на возачот во темни услови. Боите на амбиенталното осветлување поставени под таблата на нозете лесно се приспособуваат преку апликацијата Segway-Ninebot.

Достигнете го врвот со леснотија

Достигнете го врвот со леснотија

E25E е способен да се искачи на наклон до 15% без никакви тешкотии при максимална брзина од 25 km/h и максимална носивост од 100 kg.

Предизвикајте ги гумите Flatfree

Предизвикајте ги гумите Flatfree

Неговите непневматски гуми од 9 инчи исполнети со пена се отпорни на дупчење и обезбедуваат помазно возење споредливо со пневматските гуми од 40 psi. Големиот дијаметар на тркалото заедно со опцијата за контрола на патувањето и предните амортизери ќе гарантираат удобно искуство во возењето.

Не 1, не 2 туку ТРИ независни сопирачки

Ninebot E25E доаѓа со три независни сопирачки за да можете да возите со поголема самодоверба. Електронската регенеративна сопирачка E-ABS, магнетната како и механичката ножна сопирачка функционираат независно и секогаш обезбедуваат безбедно растојание на сопирање.

Притиснете Бел (ѕвонче) во полето

За да се зголеми безбедноста на возачот, во кутијата на Ninebot E45E е вклучено и ѕвонче за печатење. Не заборавајте да ги предупредите колегите возачи и пешаците со силен и остар прстен само со притискање на палецот.

Продолжен Mudguard

„Во случај на ненадеен или слаб дожд, останете заштитени од прскање благодарение на продолжениот штитник за калник. Исто така, благодарение на оценката IPX4, вашиот KickScooter E25E е исто така заштитен од дожд*.

*Не е погодно за возење низ баричките

Различни режими за да се приспособат на различни потреби за возење.

3 Riding Modes

Различни режими за да се приспособат на различни потреби за возење.

Еко режим, подолг век на батеријата

Со возење до 20 km/h (12,4 mph), вашиот KickScooter може да издржи до приближно. 25 км (15,5 милји).

Нормален режим, подобрено искуство

Држи максимална брзина од прибл. 25 km/h (15,5 mph), совршен баланс помеѓу брзината и траењето на батеријата.

Спортски режим, побрз и бесен

Покрај брзите стартувања, E25E може лесно да се справи со аголот на искачување до 15%. Со надворешен пакет батерии (одделно се продава), може да се искачи дури и до 20% од наклонот. ""

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Системот BMS во Segway-Ninebot помина низ 7 години континуиран технолошки развој и произведе 300 милиони батерии. Посветени сме на продолжување на траењето на батеријата, обезбедување на безбедноста на корисникот и обезбедување точен приказ на енергија.

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите учесници во сообраќајот

Рефлекторите E-MARK се грижат да бидете видливи за другите учесници во сообраќајот

Ја сфаќаме вашата безбедност сериозно и го надградивме Ninebot KickScooter E25E со предни, странични и задни рефлектори со сертификат E-MARK. Повеќе нема да останете незабележани!

Издржливи рачки и рачки со диференцирани бои

Издржливи рачки и рачки со диференцирани бои

E25E доаѓа со висококвалитетни цврсти гумени рачки што не само што ги прави да траат подолго, туку и ги прави поудобни за држење. Покрај тоа, рачките се разликуваат по контрастните бои, црвената за сопирачките и зелената за гасот. Целосно додавање на пријатно искуство во возењето!

Не можете да се заситите од тоа?

Проширете го вашето искуство во возењето со дополнителна батерија!

Не можете да се заситите од тоа?

„Додавањето опционална втора батерија на Ninebot KickScooter E25E Powered by Segway ќе ви овозможи да поминете подолги растојанија со едно целосно полнење (45 km), а исто така, со зголемувањето на моќноста, вашиот KickScooter ќе може да се вози по стрмни падини (максимум 20% наклонетост).

*Дополнителниот производ за батерии нема да ја зголеми брзината на овој производ.""

E25E

E25E

  • Преклопен електричен KickScooter
  • Опсег од 25 км (15,5 милји)
  • 25 km/h максимална брзина (15,5 mph)
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 116 x 42 x 117 cm
Димензија на производот - Преклопен 119 x 42 x 36 cm
Нето маса 14,3 кг (31,5 фунти)
Range
Опсег До 25 км
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок Да, напред
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 215 Wh (5960 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 4 часа (со исклучок на опционална дополнителна батерија)
Мотор
Агол на качување До 15%
излезна моќност 300 W
максимална моќност 600W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница 3 сопирачки: електронска и регенеративна предна сопирачка; ножна сопирачка; магнетна сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,5W висока моќност) и задни светла
Сопирачките светла позади Да
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Гуми со двојна густина (без одржување)
Големина на гумите - напред 229 mm / 9 инчи
Големина на гумите - Задни 229 mm / 9 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Брзо и компактно преклопување без раце
приказ на информации Целосно прикажување на информативната табла
Информации за LED екранот LED (брзина, преостаната моќност, режими, одржување, поврзување со Bluetooth)
Режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт)
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Притиснете Бел вклучено во кутијата
Држач за осигурителна табличка не
USB C порт не
Пакување
Box contents Handle, mainframe, user materials (user manual, quick start, limited warranty), M5 Flathead Screw x 7 (one extra), M5 hex wrench, battery charger and bell
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Видеа