[hero] Дополнителна батерија, дополнителна километража, дополнителна удобност

Ninebot KickScooter E45E Овозможено од Segway

Дополнителна батерија, дополнителна километража, дополнителна удобност

Ninebot KickScooter E45E Powered by Segway нуди идеален начин за патување на долги релации со лесно и удобност. E45E доаѓа со претходно инсталирана дополнителна батерија за да се намали маката при честото полнење. E45E може да забрза до максимална брзина од 25 km/h (15,5 mph) и има опсег од прибл. 45 километри (28 милји).

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег од 45 км (28 милји)
Вградени предни, задни и сопирачки со LED светла и амбиентални светла
9 инчни гуми без издишување (без одржување)
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
3 сопирачки: Електронска и регенеративна предна сопирачка; Нога и магнетна задна сопирачка
До 20% лесно качување
IPX4 Водоотпорен
Возете со стил!

Моќни предни, сопирачки и амбиентални светла

Возете со стил!

E45E е опремен со моќни предни (2,5W), задни и сопирачки LED светла со сертификат E-MARK за да се осигура безбедноста на возачот во темни услови. Боите на амбиенталното осветлување поставени под таблата на нозете лесно се приспособуваат преку апликацијата Segway-Ninebot.

Предизвикајте ја моќта на E45E!

Предизвикајте ја моќта на E45E!

Со моќна батерија од 368 Wh (10200MAh), E45E е способен да се искачи на наклон до 20% без никакви тешкотии при максимална брзина од 25 km/h и со максимална носивост од 100 kg.

Дизајниран за удобност

Дизајниран за удобност

Неговите непневматски гуми од 9 инчи исполнети со пена се отпорни на дупчење и обезбедуваат помазно возење споредливо со пневматските гуми од 40 psi. Големиот дијаметар на тркалото заедно со опцијата за контрола на патувањето и предните амортизери ќе гарантираат удобно искуство во возењето

Никогаш два без три (кочници)!

Со цел постојано да ја зголемувате вашата безбедност, Ninebot E45E има три независни сопирачки. Електронската регенеративна сопирачка E-ABS, магнетната како и механичката ножна сопирачка функционираат независно и ви нудат избор која сопирачка најмногу ви одговара.

Притиснете Бел (ѕвонче) во полето

За да се зголеми безбедноста на возачот, во кутијата на Ninebot E45E е вклучено и ѕвонче за печатење. Не заборавајте да ги предупредите колегите возачи и пешаците со силен и остар прстен само со притискање на палецот.

Продолжен Mudguard

Во случај на ненадеен или слаб дожд, останете заштитени од прскање благодарение на продолжениот кал. Исто така, благодарение на оценката IPX4, вашиот KickScooter E45E е исто така заштитен од дожд*.

*Не е погодно за возење низ баричките“

Different modes to accommodate different riding needs.

3 Riding Modes

Different modes to accommodate different riding needs.

Eco Mode, Longer Battery Life

By riding at max. speed 20 km/h (12.4 mph), you can discover around you in a radius up to approx. 45 km (28 miles).

Standard Mode, Enjoy the Experience

Holds a max speed of approx. 25 km/h (15.5 mph), a perfect balance between speed and battery life.

Sports Mode, Overcome Obstacles with Ease

Smooth startups and can handle climbing angle of up to 20% with ease.

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Системот BMS во Segway-Ninebot помина низ 7 години континуиран технолошки развој и произведе 300 милиони батерии. Посветени сме на продолжување на траењето на батеријата, обезбедување на безбедноста на корисникот и обезбедување точен приказ на енергија.

Вашата безбедност на прво место со рефлектори E-MARK!

Вашата безбедност на прво место со рефлектори E-MARK!

Со предните, страничните и задните рефлектори со сертификат E-MARK на електричниот KickScooter, сигурно ќе ве видат другите учесници во сообраќајот.

Приказ на целосни информации за контролната табла

Приказ на целосни информации за контролната табла

На LED екранот, можете да ја видите вашата брзина, да изберете кој режим на возење е соодветен, да го проверите нивото на батеријата и поврзувањето со Bluetooth или дали е потребно одржување.

E45E

E45E

  • Преклопен електричен KickScooter
  • Опсег од 45 км (28 милји)
  • 25 km/h максимална брзина (15,5 mph)
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 116 x 42 x 117 cm
Димензија на производот - Преклопен 119 x 42 x 36 cm
Нето маса 16.4 kg (36.2 lbs)
Range
Брзина До 45 km/h (28 mph)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок Да, напред
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Капацитет на батеријата 368 W (10200 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 7,5 часа
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 300 W
максимална моќност 600W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница 3 сопирачки: електронска и регенеративна предна сопирачка; ножна сопирачка; магнетна сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,5W висока моќност) и задни светла
Сопирачките светла позади Да
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Гуми со двојна густина (без одржување)
Големина на гумите - напред 229 mm / 9 инчи
Големина на гумите - Задни 229 mm / 9 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Брзо и компактно преклопување без раце
приказ на информации Целосно прикажување на информативната табла
Информации за LED екранот LED (брзина, преостаната моќност, режими, одржување, поврзување со Bluetooth)
Режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт)
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Притиснете Бел вклучено во кутијата
Држач за осигурителна табличка не
USB C порт не
Пакување
Box contents Handle, mainframe, user materials (user manual, quick start, limited warranty), M5 Flathead Screw x 7 (one extra), M5 hex wrench, battery charger and bell
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Центар за преземање

  • UM Kick Scooter E22 E25 and E45 Series EN FR DE IT SP POL

Видеа