[hero] Ninebot KickScooter F2 Plus E

Ninebot KickScooter F2 Plus E

Powered by Segway

Нова граница за патување

[hero] Повеќе километража со поголема безбедност

Повеќе километража со поголема безбедност

Ninebot F2 Plus Segway Powered KickScooter е совршен за секојдневно патување. Со долг досег до 55 km и максимална моќност на моторот од 800 W, можете лесно да возите низ град и да им се придружите на вашите најблиски! F2 Plus ви нуди сè што ви треба, како што се систем со двојно сопирање, вградени индикатори, систем за контрола на тракција (TCS), гуми што се само-обновуваат и многу повеќе. Благодарение на интелигентните функции и високите перформанси, F2 Plus ќе стане ваша основна алатка!

Максимален домет до 55 km (34,2 милји)
Максимална брзина до 25 km/h
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи со слој од желе
2 сопирачки: предни диск и електронски задни сопирачки
До 20% лесно качување
Погон на задни тркала со макс. моќност од 800 W
Систем за контрола на тракција против лизгање
Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
Уживајте во градското возење

Уживајте во градското возење

„Ninebot KickScooter F2 Plus го надградува капацитетот на својата батерија од 460 Wh за да ви овозможи подолго возење со едно полнење. Сега можете да уживате во градот или околината со досег до 55 km*.

*Теоретски досег: Тестирано додека возите со полна батерија, оптоварување од 75 kg (165 lbs), 25°C (77°F), просечна брзина од 16 km/h (9,9 mph) на пат.

Некои од факторите кои влијаат на опсегот се брзината, бројот на стартувања и запирања, температурата на околината итн.“

TCS против лизгање за безгрижно возење

TCS против лизгање за безгрижно возење

Segway-Ninebot ја презема водечката улога во воведувањето на технологијата на System Control System (TCS) во индустријата KickScooter. Серијата F2 е развиена со нежниот контролер на Ninebot алгоритам за прецизна контрола на KickScooter и има зголемена тракција на земјени патеки или лизгави патишта за стабилност и безбедност. Возачите можат да ја активираат оваа функција на апликацијата Segway-Ninebot.

Надградени 10-инчни гуми за самозапечатување

Надградени 10-инчни гуми за самозапечатување

Надградените 10-инчни тубелес гуми и кои сами се обновуваат го прават вашето возење поглатко дури и на нерамни патишта или нерамни терени и постабилно со ширината од 58 mm. Плус, слојот од желе спречува пункции без одржување, за да можете да возите без грижа!

Двојниот систем за сопирање осигурува безбедност

Двојниот систем за сопирање осигурува безбедност

Системот за двојно сопирање гарантира безбедност
Опремен со предна диск сопирачка и електронска задна сопирачка, KickScooters од серијата F2 обезбедуваат побрзо и постабилно сопирање за возачот.

Ве заштитува на секој чекор од патот

Благодарение на вградените предни и задни индикатори, ќе можете да бидете видливи дење/ноќе. Покажувајќи им на другите каде одите, индикаторите обезбедуваат безбедност и ја намалуваат опасноста при вртење. Осветли си го патот

Осветлете го вашиот пат

„За да го зголемите вашето безбедно возење дење и ноќе, предното LED светло од 2,1 W со висока осветленост ќе го покаже патот напред до 13,5 метри долго осветлување за јасно возење на патот. F2 серијата доаѓа и со предни, странични и задни E-MARK сертифицирани рефлектори кои ја подобруваат видливоста ноќе или во услови на слаба осветленост“.

Ергономски дизајниран за ваша удобност

Ергономски дизајниран за ваша удобност

Серијата F2 е дизајнирана со поширока рачка за поголема стабилност за време на вашето возење и дополнителен простор за додатоци како држач за телефон!

Мирно возење во сите временски услови

Мирно возење во сите временски услови

Изработен од челик со висока цврстина, IPX5 водоотпорниот KickScooter е подготвен за тешки предизвици во сите временски услови.

Smart BMS, Паметно возење

Smart BMS, Паметно возење

Благодарение на напредниот систем за управување со батерии (BMS) на Segway-Ninebot со вкупно 7 заштитни механизми, тој обезбедува долговечност на ќелиите на батеријата и вашата безбедност во секое време.

- Заштита од краток спој

- Заштита од прекумерна струја

- Двојна заштита од преполнување

- Двојна заштита од прекумерно празнење

- Заштита од висока температура

- Нисконапонска auto-sleep заштита

- и прилагодлив лимит на полнење

Подгответе се за долго возење какво што досега не сте доживеале!

Изберете го вашето расположение за возење!

Изберете го вашето расположение за возење!

Три режими на возење за секоја пригода: понатаму, побрзо или и двете, зависи од вас! Во зависност од вашето расположение, можете да изберете долго возење со режимот ECO, брзо возење со режимот Sport или комбинација од двете со режимот Drive! Уште полесно е да ги менувате режимите на возење со притискање два пати на копчето на контролната табла.

Новата карактеристика на серијата F2 ви овозможува да го прилагодите нејзиниот спортски режим во мобилната апликација Segway-Ninebot. На овој начин можете да ја контролирате максималната брзина и пред се забрзувањето за да го подобрите вашето расположение за брзо возење!

Управувајте со возењето преку вашата паметна апликација

Управувајте со возењето преку вашата паметна апликација

Вашиот паметен асистент за возење:

- Bluetooth конекција

- Заклучете го и отклучете го вашиот KickScooter

- Статус на возење и преостаната батерија

- Ажурирање на фирмверот

- Активирајте го „Режимот на пешачење“

- и повеќе!

Следете го вашиот KickScooter со Apple Find My мрежата

Следете го вашиот KickScooter со Apple Find My мрежата

Благодарение на мрежата Apple Find My, можете да го лоцирате вашиот KickScooter насекаде! Откако ќе го овозможите Apple Find My преку апликацијата Segway-Ninebot и ќе го спарите со вашиот KickScooter, можете брзо да го лоцирате вашиот KickScooter кога е потребно преку апликацијата „Find My“ на вашиот iPhone.

Достапно само за корисници на уреди на Apple со iOS 14.5, iPad OS 14.5 и Mac OS Big Sur 11.1 и понови.

F2 Plus E

F2 Plus E

  • Досег до 55 км
  • Максимална брзина до 25 km/h
  • 10-инчни само-обновувачки тубелес гуми со слој од желе (без одржување)
  • 2 сопирачки: диск сопирачка (предна) и електронска сопирачка (задна)
  • Моќност (номинална/макс.): 400W/800W
  • Систем за контрола на тракција (TCS)
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: Тестирано додека се вози со полна батерија, оптоварување 75 кг (165 lbs), 25°C (77°F), со брзина од 16 km/h (9,9 mph) во просек на тротоарот.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 120 kg
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1143.5 × 570 × 1214 mm
Димензија на производот - Преклопен 1143.5 × 570 × 484 mm
Нето маса 17,7 kg (9 lbs)
Range
Теоретски опсег До 55 км (34,2 милји)
Опсег со максимална брзина До 40 км (25 км/ч)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Отпорност на вода IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 460 Wh
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 7 часа
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 400 W
максимална моќност 800 W
Погон на тркала Задно тркало
TCS traction control system Не
Кочници
Кочница Диск сопирачка (напред) и електронска задна сопирачка (назад)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори Да, напред и назад
Гуми
Тип на гуми Пневматски тубелес гуми со желатинозен слој: самозалепливи гуми
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Apple Find My Да
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Colour LED (брзина, преостаната батерија, режими, одржување, поврзување со Bluetooth, индикација лево/десно)
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Прилагодлив спортски режим Да
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: Тестирано додека се вози со полна батерија, оптоварување 75 кг (165 lbs), 25°C (77°F), со брзина од 16 km/h (9,9 mph) во просек на тротоарот.