Нов дизајн, поголеми перформанси

Електричен тротинет Ninebot Kickscooter F25E II Powered by Segway

Нов дизајн, поголеми перформанси

Електричниот тротинет Ninebot KickScooter F25E II доаѓа со нов свеж дизајн, одлично искуство во возењето поради удобност, стабилност и безбедност. Моделот F25E II е опремен со воздушна гума од 10 инчи со внатрешна цевка, направена да ги апсорбира ударите и да го прави вашето патување помазно и поефикасно. Со лесно полнење до 5 часа, максимална брзина до 25 км/ч и опсег до 25 км, тој е наместен да го даде најдобриот резултат за вашето патување.

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег до 25 км (15,5 милји)
2,1 W Вградено предно LED светло, сопирачки и задни светла
Пневматски гуми од 10 инчи со внатрешна цевка
10 % Easy Climbing
2 сопирачки: електронска предна сопирачка; задна диск сопирачка
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
Лесно полнење до 5 часа
Движете се околу вас во радиус од 25 км!

Движете се околу вас во радиус од 25 км!

Со излезна моќност од 250 W, за кратко време ќе можете да им се придружите на вашите пријатели, семејството или на кој и да посакате со максимална брзина до 25 km/h и да можете да се искачувате по мали ридови со угорнина до 10%. Ќе се чувствувате слободни да одите каде сакате во периметар до 25 km: па каде ќе биде вашата следна дестинација?

Преклопете, носете, расклопете и повторете!

Преклопете, носете, расклопете и повторете!

Дали знаевте дека KickScooter F25E II може лесно да се преклопи во 2 чекора со едната рака и може да се чува секаде благодарение на неговото компактно преклопување? Со нето тежина од 15,3 кг можете да го носите кога е потребно и да го расклопете за повторно возење! Тоа е толку едноставно!

Pneumatic tyres and low centre of gravity: the perfect mix for a stable and smooth ride

The F25E II is designed for making your commute safer and smoother. With its 10-inch pneumatic tyres (with inner tube), not only it increases the performance of the KickScooter but also absorb impacts and allows commuters to drive even on rougher terrains.
In addition, positioning the battery pack in the footboard gives a low centre of gravity and therefore offers a much stable driving experience.

Изберете го режимот на возење на дигиталната LED контролна табла

Изберете го режимот на возење на дигиталната LED контролна табла

Дигиталната LED контролна табла не само што може да ви го покаже нивото на батеријата, информациите за брзината и Bluetooth конекцијата на прв поглед, туку можете лесно да изберете еден од 4-те режими.
Со двоен клик на интуитивната LED контролна табла, можете веднаш да се префрлате помеѓу:
- Еко режим за долго возење;
- Стандарден режим за добар баланс на брзината и опсегот;
- Спортски режим за помоќно возење;
- и режим на пешачење за да одите покрај вашиот електричен тротинет KickScooter!

Приклучок за полнење на таблата

Приклучок за полнење на таблата

Приклучокот за полнење има свеж нов дизајн со полесен пристап на таблата. За електричниот тротинет Ninebot F25E II, ќе ви требаат до 5 часа за целосно полнење на батеријата од 275 Wh (7,65 Ah). Благодарение на BMS (паметниот систем за управување со батерии), батеријата е заштитена од прегревање, краток спој и преполнување.

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативниот регенеративен систем за сопирање го претвора вашиот електричен тротинет Ninebot F25E II во возило што се напојува со електрична енергија и рециклирана енергија од самото возење. Тркалата се способни да ја трансформираат енергијата заробена за време на сопирањето во сила и да ја складираат во интегрираниот пакет на литиумски батерии. Благодарение на двете независни сопирачки, електронската предна сопирачка и задната диск сопирачка, електричниот тротинет KickScooter обезбедува побезбедно и побрзо сопирање!

Поврзување со паметни апликации

Поврзување со паметни апликации

Апликацијата Segway-Ninebot за iOS и Android преку Bluetooth ви овозможува да ја проверите брзината на возење, преостанатата батерија и многу други работи. Лесна е за користење и практична за секогаш да бидете ажурирани за статусот на вашиот тротинет KickScooter. Преземете ја апликацијата и останете најавени на неа додека уживате во возењето!

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Еколошкиот систем за обновување на енергијата се грижи дека нема да се троши енергијата, додека паметниот систем за управување со батерии (BMS) внимателно ги следи перформансите на батеријата.

Светла, сертифицирани рефлектори и ѕвонче: сè за да ја осигурате вашата безбедност!

Светла, сертифицирани рефлектори и ѕвонче: сè за да ја осигурате вашата безбедност!

Зголемете ја вашата видливост и насочете го вашиот пат благодарение на предните LED светла со висока осветленост од 2,5 W, покрај стоп и задните светла.
Поставивме и предни, странични и задни рефлектори со сертификат E-MARK за да ви овозможат да возите во услови на слаба осветленост и да ве гледаат другите!
И последно, но не и најмалку важно, да бидете видени е исто толку важно колку и да бидете слушнати, благодарение на механичкото ѕвонче!

F25E II

F25E II

  • Електричен тротинет KickScooter лесен за преклопување и носење (15,3 кг)
  • Опсег до 25 км
  • Максимална брзина до 25 km/h

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1160 x 1143 x 480 mm
Димензија на производот - Преклопен 495 x 1143 x 480 mm
Нето маса 15,3 кг
Range
Теоретски опсег До 25 км
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 275 Wh (7.65Ah)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 5 часа
Мотор
Агол на качување До 10%
излезна моќност 250 W
максимална моќност 500 W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница Предна: електронска сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Гуми
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки (со внатрешна цевка)
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не

Центар за преземање

  • UM Kick Scooter F20 D F25 E F30 D F30 E F40 D F40 E EN FR DE IT SP POL

Видеа