[hero] Уживајте во слободата да се движите наоколу со електричниот тротинет F30E!

Електричен тротинет Ninebot Kickscooter F30E Powered by Segway

Уживајте во слободата да се движите наоколу со електричниот тротинет F30E!

Барате паметен и еколошки начин на движење? Сакате да избегнете сообраќаен метеж за да одите на работа? Или едноставно сакате да им се придружете на вашите сакани на ефикасен и непречен начин? Проверете ги сите одлични карактеристики на електричниот тротинет Ninebot KickScooter F30E и ќе бидете освоени! Со опсег до 30 km, брзина до 25 km/h, пневматски гуми од 10 инчи за непречено возење и сета опрема за да бидете безбедни додека возите, електричниот тротинет F30E е она што ви треба!

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег до 30 km (18,6 милји)
2,1 W Вградено предно LED светло, сопирачки и задни светла
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи со слој од желе
2 сопирачки: електронска предна сопирачка; задна диск сопирачка
До 15% лесно качување
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
Лесно полнење до 6,5 часа
Моќен мотор од 300 W за да ве однесе каде што сакате!

Моќен мотор од 300 W за да ве однесе каде што сакате!

Движењето наоколу никогаш не било толку лесно: благодарение на неговиот мотор од 300 W, електричниот тротинет KickScooter F30E е способен да се искачи на рид од 15% и да ве доведе до максимална брзина од 25 km/h. Само информирајте ги пријателите или семејството и ќе бидете таму за кратко време!

Не грижете се, ќе бидете задоволни со 10-инчните пневматски гуми без цевки!

Не грижете се, ќе бидете задоволни со 10-инчните пневматски гуми без цевки!

Предизвикајте ги 10-инчните пневматски гуми без цевки на електричниот тротинет Ninebot KickScooter: бидејќи тие можат да ги апсорбираат повеќето удари, тие ќе ви овозможат пријатно возење, дури и на груби терени. Дополнително, со интегрираниот слој од желе внатре, гумите имаат помали ризици од дупнување, па можете да возите безгрижно.

3 режими на возење и 1 режим на пешачење: кој ќе го изберете?

3 режими на возење и 1 режим на пешачење: кој ќе го изберете?

Во зависност од вашето расположение, растојанието што треба да го поминете, вашата желба да одите бавно и да не се брзате, имате многу начини на возење за да одговорите на вашите потреби. Со едноставно двојно допирање на копчето интегрирано во контролната табла, можете да се префрлате помеѓу:
- Режим за заштеда на енергија (ECO): максималната брзина е до 15 km/h за да се продолжи траењето на батеријата.
- Стандарден режим (D): со максимална брзина до 25 km/h, уживајте во непреченото возење.
- Спортски режим (S): со поголем вртежен момент, ќе доживеете помоќен старт и возење до 25 km/h.
- Режим на пешачење: со максимална брзина до 5 km/h, можете лесно да одите покрај вашиот електричен тротинет KickScooter и да разговарате со вашите пријатели!

Изрази се, измисли го својот стил

Изрази се, измисли го својот стил

Го израмнивме вашиот урбан стил, додавајќи на електричниот тротинет Ninebot KickScooter детали во портокалова боја, како што се бандажите на тркалата и сопирачките. Живописната портокалова боја ќе ви го даде таа привлечен изглед, и ќе направи да отстапувате меѓу другите возачи.
Дополнително, можете лесно да го носите и/или да го складирате вашиот електричен тротинет KickScooter благодарение на неговиот лесен механизам за преклопување.

Една рачка за 2 регенеративни сопирачки!

Една рачка за 2 регенеративни сопирачки!

Нема потреба да избирате која сопирачка е подобра во ниту една ситуација: имате една рачка што контролира 2 независни сопирачки и затоа ви дава подобра контрола кога треба да застанете. Електронската предна сопирачка и дисковата задна сопирачка не само што ќе ја гарантираат вашата безбедност, туку и ќе ја вратат енергијата при сопирање.

Полнењето на вашиот електричен тротинет KickScooter никогаш не било толку лесно

Полнењето на вашиот електричен тротинет KickScooter никогаш не било толку лесно

Со новиот приклучок за полнење поставен на таблата сè што треба да направите е да го вметнете кабелот во приклучокот и да го приклучите во ѕиден штекер: толку е едноставно! На тротинетот Ninebot KickScooter F30E му требаат 6,5 часа за целосно полнење на батеријата на 367 Wh (10,2 Ah) и потоа можете да возите до 30 km околу вас.
Благодарение на паметниот систем за управување со батериите (BMS), батеријата е заштитена од прегревање, краток спој и преполнување.

Поврзете се со апликацијата Segway-Ninebot

Поврзете се со апликацијата Segway-Ninebot

Апликацијата Segway-Ninebot за iOS и Android ве известува за статусот на вашиот тротинет Ninebot, прикажувајќи ви ги потребните информации како нивото на батеријата, режимите на возење, доколку е потребно одржување итн... За да можете да го возите вашиот тротинет KickScooter без грижи!

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Еколошкиот систем за обновување на енергијата се грижи дека нема да се троши енергијата, додека паметниот систем за управување со батерии (BMS) внимателно ги следи перформансите на батеријата.

Нема да останете незабележани со светлата, рефлекторите и ѕвончето!

Нема да останете незабележани со светлата, рефлекторите и ѕвончето!

Increase your visibility and guide your way thanks to the 2.5 W high-brightness LED front headlight in addition to the brake and rear lights.
We also placed front, side and rear E-MARK certified reflectors to allow you to ride in low lighting conditions and be seen by others.
And last but not least, seeing you is important as well as hearing you thanks to the mechanical bell!

F30E

F30E

  • Електричен тротинет KickScooter лесен за преклопување и носење (16,4 кг)
  • Опсег до 30 км
  • Максимална брзина до 25 km/h

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 120 kg
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1160 x 1143 x 480 mm
Димензија на производот - Преклопен 495 x 1143 x 480 mm
Нето маса 16,9 кг
Range
Опсег До 30 км (18,6 милји)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 367 Wh (10,2Ah)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 6,5 часа
Мотор
Агол на качување До 15%
излезна моќност 300 W
максимална моќност 600W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница Предна: електронска сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки (со желе слој за помалку одржување)
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не

Центар за преземање

  • UM Kick Scooter F20 D F25 E F30 D F30 E F40 D F40 E EN FR DE IT SP POL

Видеа