[hero] Продолжете да се движите: Електричниот тротинет F40E ве води насекаде!

Електричен тротинет Ninebot Kickscooter F40E Powered by Segway

Продолжете да се движите: Електричниот тротинет F40E ве води насекаде!

Електричниот тротинет Ninebot KickScooter F40E не е дизајниран само да го направи вашето патување пријатно: неговиот извонреден и цврст дизајн ќе ве однесе до вашето работно место, вашиот клас, вашите пријатели или едноставно дома во целосна безбедност. Благодарение на опсегот до 40 км и максималната брзина до 25 км/ч, можете да истражувате околу себе со електричниот тротинет F40E потпирајќи се на сите врвни карактеристики што ги смисливме за вас.

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег до 40 км (24,9 милји)
2,1 W Вградено предно LED светло, сопирачки и задни светла
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи со слој од желе
2 сопирачки: електронска предна сопирачка; задна диск сопирачка
До 20% лесно качување
Предни, странични и задни рефлектори E-MARK
Лесно полнење до 6,5 часа
Грижете се помалку и возете до 40 км!

Грижете се помалку и возете до 40 км!

Со надградена паметна батерија (367 Wh) и едно полнење до 6,5 часа, електричнбиот тротинет KickScooter е прилагоден за подолго искуство во возењето. Автономијата на батеријата се зголемува до приближно 40 км што ви овозможува да возите безгрижно!

Инстант перформанси до 25 km/h

Инстант перформанси до 25 km/h

Моќниот и тивок мотор од 350 W ви овозможува динамично возење, совршено приспособено за вашето патување на работа. Со максималната брзина до 25 km/h и неговата способност за искачување по ридови до 20%, потребно е само да стапнете на таблата и да започнете да возите. Можете да уживате во околината без дополнително создавање на галама, благодарение на неговиот еколошки електричен мотор.

Еластична рамка и пневматски гуми од 10 инчи за стабилно возење

Еластична рамка и пневматски гуми од 10 инчи за стабилно возење

Со поцврста и поеластична карбонска конструктивна челична рамка, електричниот тротинет Ninebot KickScooter е дизајниран да биде издржлив и да обезбеди постабилно искуство во возењето, без да се грижите за пречки или нерамни патишта.
Покрај тоа, пневматските гуми од 10 инчи се направени за да обезбедат удобно и непречено возење и благодарение на дополнителниот слој од желе поставен внатре, ризикот од дупнување е помал.

Лесен систем за расклопување-преклопување

Лесен систем за расклопување-преклопување

Расклопете го и преклопете го вашиот тротинет KickScooter без никаков напор за да го носите каде и да сакате или да го чувате во багажникот, во вашата канцеларија или дома. Неговиот дизајн и компактност, лесен за користење, ви обезбедуваат повеќе причини зошто е толку лесен за употреба. Благодарение на паметниот систем за преклопување може да се преклопи во само 2 чекора и само со една рака.

Светла и рефлектори: вие сте поосветлени и побезбедни!

Светла и рефлектори: вие сте поосветлени и побезбедни!

Предното светло на објективот со висока осветленост од 2,5 W ќе го осветли вашиот пат напред и ќе ве направи видливи за другите. Кога фарот ќе се исклучи, се вклопува во црното тело за да создаде поинтегриран визуелен ефект. Дополнително, задните светла за сопирање и рефлекторите со сертификат E-MARK (предни, странични и задни) не само што ви обезбедуваат поголема видливост, туку и поголема безбедност. Ова го прави производот привлечен при слаба осветленост, но сепак стилски.

Целосно LED дисплеј со Bluetooth поврзување

Целосно LED дисплеј со Bluetooth поврзување

Опремен со LED дисплеј во боја во реално време, сите потребни информации се достапни додека возите, како што се брзината, нивото на батеријата, режимот на возење итн. Можете, исто така, да ги проверите сите овие информации на вашиот паметен телефон со мобилната апликација Segway-Ninebot благодарение на поврзувањето со Bluetooth.

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативен регенеративен систем за сопирање

Иновативниот регенеративен систем за сопирање го претвора вашиот електричен тротинет Ninebot F40E во возило што се напојува со електрична енергија и рециклирана енергија од возењето. Тркалата се способни да ја трансформираат енергијата заробена за време на сопирањето во сила и да ја складираат во интегрираниот пакет на литиумски батерии. Благодарение на двете независни сопирачки, електронската предна сопирачка и задната диск сопирачка, KickScooter обезбедува побезбедно и побрзо сопирање!

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Еколошкиот систем за обновување на енергијата се грижи дека нема да се троши енергијата, додека паметниот систем за управување со батерии (BMS) внимателно ги следи перформансите на батеријата.

Слободно променете го режимот на возење како што најмногу ви одговара!

Слободно променете го режимот на возење како што најмногу ви одговара!

Со двоен клик на интуитивната LED контролна табла, можете веднаш да се префрлате помеѓу режимите: Еко режим, Стандарден режим и Спортски режим, во зависност од вашето расположение и вашиот стил на возење. Последно, но не и најмалку важно, сакаме да се одморите секогаш кога ќе почувствувате дека треба да го направите тоа, и затоа го додадовме Режимот на пешачење, со максимална брзина до 5 км/ч за одење покрај вашиот тротинет KickScooter!

F40E

F40E

  • Опсег до 40 км
  • Максимална брзина до 25 km/h
  • Пневматски гуми од 10 инчи со дополнителен желе слој

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 120 kg
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1160 x 1143 x 480 mm
Димензија на производот - Преклопен 495 x 1143 x 480 mm
Нето маса 17,1 кг
Range
Опсег До 40 км
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 367 Wh (10,2Ah)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 6,5 часа
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 350 W
максимална моќност 700W
Погон на тркала Предно тркало
Кочници
Кочница Предна: електронска сопирачка
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки (со желе слој за помалку одржување)
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Далечински управувач преку апликација не
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не

Центар за преземање

  • UM Kick Scooter F20 D F25 E F30 D F30 E F40 D F40 E EN FR DE IT SP POL