[hero] Подгответе се за нови авантури со F65I!

Ninebot KickScooter F65I Powered by Segway

Подгответе се за нови авантури со F65I!

Патувањето никогаш не било толку едноставно! Ninebot KickScooter F65I со својот модерен дизајн, брзина од 25 км/ч и уникатни карактеристики ќе го претвори вашето секојдневно патување во пријатно патување. Благодарение на екстра долгиот опсег до 65 километри и неговите големи пневматски гуми, можете да ја проширите вашата маршрута и да се движите удобно низ градот. Покрај тоа што е функционален, овој модел ја осигурува вашата безбедност со вградените индикатори, притоа правејќи ве вам и вашето движење видливи за другите!

Досег до 65 km (40,4 милји)
22,1 W Вградено предно неблескаво LED светло, стоп и задни светла
Пневматски гуми од 10 инчи со внатрешна цевка
2 система за сопирање: предна барабанска сопирачка и електронска задна сопирачка
До 20% лесно качување
Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
Лесно полнење до 5 часа
Останете смирени и уживајте во возење до 65 километри!

Останете смирени и уживајте во возење до 65 километри!

Благодарение на надградениот капацитет на батеријата од 551 Wh, која можете да ја наполните за 5 часа, вашето задоволство во возењето станува уште подолго! Не треба повеќе да се грижите дали ќе им се придружите на пријателите и семејството после денот на работа, бидејќи батеријата ви нуди да продолжите со движењето и до 65 километри. Покрај тоа, поставувањето на батеријата на пошироката основа (широка 210 mm) ја зголемува стабилноста, овозможувајќи ви едноставно да уживате во движење низ градот.

Удобно и долготрајно возење со големи пневматски гуми

Удобно и долготрајно возење со големи пневматски гуми

Нема потреба да избегнувате патишта кои носат предизвик, бидејќи големите пневматски гуми од 10 инчи (со внатрешна гума), не само што ви даваат поголем комфор туку ги апсорбираат и ударите. Покрај тоа, гумата се состои од полимерна облога и шари отпорни на абење при зголемена употреба. Дополнително, погонот на задните тркала на Ninebot F65I ќе обезбеди стабилно искуство во возењето, што ќе ви овозможи слободно да истражувате наоколу.

Моќен мотор за да ве прошета низ градот!

Моќен мотор за да ве прошета низ градот!

Моторот со голема моќност ќе ве придвижи напред со максимална брзина до 25 km/h. Неговиот еколошки електричен мотор ви овозможува да уживате во секојдневното патување без бучава. Номиналната моќност на моторот (400W) е совршена за возење наоколу и ако ридовите ве загрижуваатт, максималната излезна моќност од 700 W ќе ви помогне да ги искачите до агол од 20%. Во зависност од вашиот стил на возење или расположение, можете да се префрлите помеѓу режимите на возење Eco, Standard и Sport, но исто така и со режимот Walk ако некогаш сте во пешачка зона, KickScooter F65 ќе има максимална брзина до 3-5 km/h, специјално направен за оваа намена.

The high-power motor will propel you forward with a maximum speed of up to 25km/h. Its environmentally friendly electric engine allows you to enjoy your daily commute without noise pollution. The nominal power of the motor (400W) is perfect for cruising around and if the hills challenge you, the maximum power output of 700W will help to climb them up to a 20% angle. Depending on your driving style or mood, you can shift between Eco, Standard, and Sport riding modes but also with the Walk mode if you are ever in a pedestrian area, the KickScooter F65 will have then a maximum speed of up to 3-5 km/h, specially made for this purpose.

Цврст, лесно преклопен и компактен за складирање: F65I има се!

Цврст, лесно преклопен и компактен за складирање: F65I има се!

Едноставен е да се користи исто колку и да се складира! Откако ќе завршите со возењето или ќе треба да го земете со вас во јавен превоз, можете лесно да го преклопите вашиот F65I во само 2 чекори. KickScooter е дизајниран да биде компактен, пренослив и многу робустен во исто време, благодарение на неговата челична рамка од карбон која може да издржи максимална носивост од 120 kg.

It is convenient to use as much as it is to store! Once you are done with your ride or need to take public transport in the meantime, you can easily fold your F65I in only 2 steps. The KickScooter has been designed to be compact, portable and very robust at the same time, thanks to its carbon triangle structural steel frame which can handle a maximum payload of 120 kg.

Светла, рефлектори и нови вградени индикатори: сè за ваша безбедност!

Светла, рефлектори и нови вградени индикатори: сè за ваша безбедност!

Осветлете го патот со вградено предно неблескаво LED светло од 2,1 W за да ја осветлите патеката пред вас, но и зад вас со задните/сопирачките светла. Предните, страничните и задните рефлектори E-MARK ви обезбедуваат усогласеност и безбедно возење дури и кога светлосните услови се ниски. Карактеристиките на F65I не се само стилски, туку се и многу високи во три важни вредности: осветленост, видливост и безбедност. Затоа имаме интегрирани предни и задни показатели за да можете да им го сигнализирате вашето движење на луѓето околу вас.

Регенеративен систем за сопирање и BMS

Регенеративен систем за сопирање и BMS

Дали знаевте дека вашиот Ninebot F65I KickScooter ја користи енергијата на вашeтo забрзување и додека сопирате? Иновативниот систем овозможува кинетичката енергија на возилото да се трансформира во електрична и рециклирана енергија за време на сопирањето: на овој начин, нема да се губи енергијата, додека Smart Battery Management System (BMS) внимателно ги следи перформансите на батеријата. Конечно, F65I обезбедува побрзо и побезбедно сопирање благодарение на двете независни регенеративни сопирачки, предната барабанска сопирачка и електронската задна сопирачка!

Did you know that your Ninebot F65I KickScooter captures the energy of your forward momentum and while braking? The innovative system enables vehicle’s kinetic energy to be transformed into electrical and recycled energy during braking: this way, no power goes to waste, while the Smart Battery Management System (BMS) closely monitors battery performance. Finally, F65I provides faster and safer braking thanks to its two independent regenerative brakes, the front drum brake and the electronic rear brake!

Сите потребни информации на LED екранот на контролната табла

Сите потребни информации на LED екранот на контролната табла

Се возите на вашиот KicKScooter и одеднаш се прашувате колку батерија ви останала или кој режим на возење го користите? Со еден поглед, можете да ги проверите сите потребни информации на обоениот LED екран на контролната табла. Можете исто така да ја проверите брзината на возење, дали предното светло е вклучено/исклучено и така натаму. Покрај тоа, поврзувањето со Bluetooth со паметната мобилна апликација Segway-Ninebot ви овозможува да го видите опсегот и податоците за возење или да го активирате режимот Walk доколку е потребно.

F65I

F65I

  • Опсег до 65 км.
  • Максимална брзина до 25 km/h
  • 10 инчни пневматски гуми со внатрешна гума
  • Вградени предни и задни индикатори
*Ве молиме проверете ги и следете ги законите и сообраќајните регулативи во вашата земја околу тоа дали и каде смеат да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Макс. тежина на возачот 120 kg
Соодветна возраст 14+
Димензии и тежина
Нето маса 21.8 kg
Димензија на производот - Преклопен 1196 x 569 x 540 mm
Димензија на производот - Расклопена 1196 x 569 x 1237 mm
Range
Опсег До 65 км
Параметри на производот
Отпорност на вода IPX5
Апсорпција на шок не
Брзина До 25 km/h
Батерија
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 5 часа
Капацитет на батеријата 561 Wh
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 400 W
максимална моќност 700W
Погон на тркала Задно тркало
Систем за контрола на тракцијата (TCS) Да
Кочници
Кочница Електронски сопирачки (задна) и барабанска (предна)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Амбиентални светла не
Сопирачките светла позади Да
Интегрирани индикатори Да, напред и назад
Гуми
Тип на гуми Воздушни гуми (со внатрешна гума)
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки (со внатрешна цевка)
Поврзување
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Механизам за преклопување Лесно преклопување (потребни се раце)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Colour LED (брзина, преостаната батерија, режими, одржување, поврзување со Bluetooth, индикација лево/десно)
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Држач за осигурителна табличка Да
Контрола на крстарење Да
USB C порт не
*Ве молиме проверете ги и следете ги законите и сообраќајните регулативи во вашата земја околу тоа дали и каде смеат да се користат овие производи.

Центар за преземање

  • UM Segway Kick Scooter F65 EN FR DE IT ES POL LAST