[hero] Ninebot KickScooter MAX G2

Ninebot KickScooter MAX G2

Powered by Segway

Отпочнете со вашиот нов MAX

Досег до 70 км (43,5 милји)
Максимална брзина до 25 km/h
22 % Лесно качување
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи со слој од желе
Предна хидраулична + задна пружинска суспензија
Погон на задните тркала со макс. моќност 900W
Систем за контрола на тракција против лизгање
Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
[hero] 70 km Удобно и безбедно возење

70 km Удобно и безбедно возење

„На градски патишта, улички или земјени патеки во природа, Ninebot KickScooter MAX G2 ќе биде ваш совршен придружник!

Со својот досег до 70 km благодарение на новоразвиената технологија RideyLONG, моќниот погон на задните тркала, комбиниран со систем за двојна суспензија и систем за контрола на тракцијата за одржување на стабилност на лизгави патишта, MAX G2 го води вашето возење на следно ниво!"

Segway-Ninebot's RideyLONG Self-Developed Technology

Segway-Ninebot's RideyLONG Self-Developed Technology

„Поддржан од новоразвиената технологија RideyLONG™, теоретскиот опсег на MAX G2 е ефикасно подобрен.

RideyLong™ координира помеѓу мотор без четкички со високи перформанси, ново развиени гуми со формула за долг досег и оптимизиран алгоритам на контролорот што сите заедно нудат екстремно долг досег до 70 km со едно полнење!“

Истражувајте понатаму со поголем опсег

Истражувајте понатаму со поголем опсег

Теоретски домет од 70 km *

Голема батерија од 551 Wh (15300 mAh)

*Теоретски опсег: Тестирано при возење со полна батерија, 75 kg (165 lbs) оптоварување, 25°C (77°F), просечна брзина на патот од 16 km/h (9,9 mph).

Освојте го секој дел од вашиот град

Освојте го секој дел од вашиот град

„Моторот без четкици, подобрен за 28% во моќноста, му дава на MAX G2 (во споредба со MAX G30) одржлив погон во сите видови услови на пат. Со погон на задните тркала, можете да уживате во поголема слобода и удобност додека возите со вашиот MAX Г2.

Максимална моќност 900 W

Макс. брзина 25 km/h

Агол на искачување 22%

Истражете ги сите градски патишта со доверба

За да го направи вашето возење секогаш поудобно, MAX G2 е дизајниран со систем на двојна суспензија. Благодарение на механизмот за суспензија со хидрауличен амортизер напред и двојна пружинска суспензија одзади, нема повеќе страв од судир во препреки како што се скали, земјени патишта и лежечки полицајци.

Истражете ги сите градски патишта со доверба

За да го направи вашето возење секогаш поудобно, MAX G2 е дизајниран со систем на двојна суспензија. Благодарение на механизмот за суспензија со хидрауличен амортизер напред и двојна пружинска суспензија одзади, нема повеќе страв од судир во препреки како што се скали, земјени патишта и лежечки полицајци.

Anti-skid TCS за совршена контрола

Anti-skid TCS за совршена контрола

„Segway-Ninebot ја презема водечката улога во воведувањето на технологијата Traction Control System (TCS) во индустријата KickScooter. MAX G2, развиен со деликатниот контролерски алгоритам на Ninebot за прецизна контрола на KickScooter, има зголемена тракција на земјени патеки или лизгави патишта за поголема стабилност и безбедноста“.

Нови надградени гуми за непречено возење

Нови надградени гуми за непречено возење

Со новонадградените 10-инчни тубелес гуми, кои се самообновуваат, MAX G2 е добро подготвен да ги поддржи вашите перформанси во возењето со подобра издржливост и приспособливост за сложени услови на патот. И благодарение на слојот од желе во гумата што запечатува дупка од 4 mm или помалку во шарата на гумата, можете да возите без грижа!

Поголеми димензии дизајнирани за поголема удобност

MAX G2 е редизајниран за да го направи вашето патување глатко и удобно како и секогаш!

Ве заштитува на секој чекор од патот

Ве заштитува на секој чекор од патот

Предните и задните интегрирани трепкачи на Ninebot MAX G2 се дизајнирани да обезбедат безбедно возење при вртење, ноќе или дење.

Колку погласно, толку побезбедно

Колку погласно, толку побезбедно

За дополнително да го подобрите вашето искуство, KickScooter е дизајниран со електронска свирка со високи децибели за да бидете забележани и аларм против кражба, кој можете да го активирате преку мобилната апликација Segway-Ninebot.

Сигурно запирање со минимално одржување

Сигурно запирање со минимално одржување

Со моќен систем за сопирање, KickScooter MAX G2 вклучува предна барабанска сопирачка и задна електронска сопирачка, двојна заштита за безбедно возење.

Smart BMS за паметно возење

Smart BMS за паметно возење

„Благодарение на напредниот систем за управување со батерии (BMS) на Segway-Ninebot со вкупно 7 заштитни механизми, ова обезбедува долговечност на ќелиите на батеријата и вашата безбедност во секое време со:

- Заштита од краток спој

- Заштита од прекумерна струја

- Двојна заштита од преполнување

- Двојна заштита од прекумерно празнење

- Заштита од висока температура

- Нисконапонска заштита од автоматско спиење

- Прилагодлив лимит за полнење.

Подгответе се за долго возење какво што досега не сте доживеале!“

Полнење на најлесен начин

Полнење на најлесен начин

Со вграден брз полнач 3А, потребен ви е само кабел за полнење на вашиот KickScooter. По приближно 6 часа целосно полнење, подготвени сте за нови авантури на вашиот MAX G2!

Издржлив и водоотпорен KickScooter

Издржлив и водоотпорен KickScooter

Со конструкција направена од челик со висока цврстина, MAX G2 има голема сила и е подготвен за тешки предизвици!

IPX5: Тело на KickScooter

IPX7: Батерија

Eco, Sport or Drive modes: It’s Up to You

Eco, Sport or Drive modes: It’s Up to You

You have the choice between 3 riding modes, depending if you want to ride far (ECO mode), with more power (Sport mode) or find the perfect balance between the two (Drive mode)! You can simply double-press the button on the dashboard to switch riding modes. In addition, you can activate the Walk mode (5 km/h max. speed) on the App.

Управувајте со возењето преку вашиот паметен телефон!

Управувајте со возењето преку вашиот паметен телефон!

„Вашиот асистент за паметно возење:

 • Bluetooth конекција
 • Заклучете и отклучете го вашиот KickScooter
 • Статус на возење и преостаната батерија
 • Ажурирање на фирмверот
 • Активирајте „Режим на пешачење“
 • и многу повеќе!"

Лесен дизајн на преклопување

Лесен дизајн на преклопување

„Склопете/расклопете го вашиот KickScooter во само 3 чекори: на овој начин можете лесно да го складирате или да го носите секогаш кога ви треба!

Следете го вашиот KickScooter со мрежата на Apple Find My

Следете го вашиот KickScooter со мрежата на Apple Find My

„Благодарение на мрежата Apple Find My, можете да го лоцирате вашиот KickScooter насекаде! Откако ќе го овозможите Apple Find My преку апликацијата Segway-Ninebot и ќе го спарите со вашиот KickScooter, можете брзо да го лоцирате вашиот KickScooter кога е потребно преку апликацијата „Find My“ на вашиот iPhone.

MAX G2 E

MAX G2 E

 • Досег до 70 км благодарение на RideyLONG*
 • Максимална брзина до 25 km/h
 • Пневматски пневматски гуми тубелес 10-инчни само-обновувачки со слој од желе (без одржување)
 • Погон на задните тркала со макс. моќност 900W
 • Систем со двојна суспензија (напред и назад)
 • Систем за контрола на тракција (TCS)
 • Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
*Ве молиме проверете и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во вашата земја, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: Тестирано додека се вози со полна батерија, оптоварување 75 кг (165 lbs), 25°C (77°F), со брзина од 16 km/h (9,9 mph) во просек на тротоарот.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 120 kg
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1210 x 570 x 1264 мм
Димензија на производот - Преклопен 1210 x 570 x 605 мм
Нето маса Прибл. 24,3 кг
Range
Опсег До 70 км
Опсег во стандарден режим (D) До 55 км (20 км/ч)
Опсег во спортски режим (S) До 50 км (25 км/ч)
Опсег во еко режим (E) До 70 км (15 км/ч)
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок Хидраулична предна суспензија и двојна пружина задна суспензија
Отпорност на вода IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 551 Wh (15300 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 6 часа
Мотор
Агол на качување До 22%
Излезна моќност 450 W
максимална моќност 900 W
Погон на тркала Задно тркало
TCS traction control system Да
Кочници
Кочница Електронски сопирачки (задна) и барабанска (предна)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори Да, напред и назад
Гуми
Тип на гуми RideyLONG™ само-обновувачки пневматски гуми тубелес
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Apple Find My Да
Други карактеристики
Механизам за преклопување Лесно преклопување (потребни се раце)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Colour LED (брзина, преостаната батерија, режими, одржување, поврзување со Bluetooth, индикација лево/десно)
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Прилагодлив спортски режим Да
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Држач за осигурителна табличка Да
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче
USB C порт не
*Ве молиме проверете и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во вашата земја, дали и каде може да се користат овие производи.

**Теоретски опсег: Тестирано додека се вози со полна батерија, оптоварување 75 кг (165 lbs), 25°C (77°F), со брзина од 16 km/h (9,9 mph) во просек на тротоарот.

Видеа