[hero] Новата надградена серија F за подобро искуство во возењето!

Ninebot KickScooter F25I и F40I Овозможено од Segway

Новата надградена серија F за подобро искуство во возењето!

Двата нови Ninebot KickScooters F серии, F25I и F40I, не се дизајнирани само да го направат вашето патување пријатно, туку се и со повисоко ниво на безбедност благодарение на нивните нови индикатори! Благодарение на максималната брзина до 25 км/ч и досегот до 25 км (F25I) или до 40 км (F40I), можете да истражувате околу себе со вашиот KickScooter потпирајќи се на сите врвни карактеристики што ги смисливме за вас .

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег: F25I: До 25 км (15,5 милји) ; F40I: До 40 км (24,9 милји)
2,1 W Вградено предно LED светло, сопирачки и задни светла
F25I: 10-инчни пневматски гуми со внатрешна гума
F40I: 10-инчни пневматски tubeless гуми со желе слој за самозалепување
2 сопирачки: електронска предна сопирачка; задна диск сопирачка
Агол на качување: F25I до 15% и F40I до 20%
Вградени предни и задни индикатори за безбедно патување
Возете, сопирајте, уживајте и повторете!

Возете, сопирајте, уживајте и повторете!

Совршено време е да го предизвикате вашиот KickScooter на погруби терени со неговите 10-инчни пневматски гуми кои ќе го направат вашето патување побезбедно и поглатко:

- F25I има внатрешна гума.
- F40I има самопоправувачки гуми благодарение на желатинозниот слој во внатрешноста на гумите.

Со пневматски гуми, апсорпцијата на ударите ќе биде поглатка и благодарение на двете независни сопирачки (предна електронска сопирачка и задна диск сопирачка), вашето застанување е побезбедно!

Почувствувајте ја моќта на новата серија F!

Почувствувајте ја моќта на новата серија F!

Благодарение на KickScooter, ќе добиете на време избегнувајќи го сообраќајот во прометните градови или патувањето со автобус на пример! Со брзина од 15 км (еко режим), 20 км (стандарден режим) или 25 км/ч (спортски режим), ќе пристигнете на време на вашата дестинација! Благодарение на електричниот мотор, не само што нема да создавате бучава, туку и ќе уживате во возењето наоколу и искачувањето по ридовите под агол до 15% за F25I и агол од 20% за F40I!

Направете ги вашите планови и возете!

Направете ги вашите планови и возете!

Треба да им се придружите на пријателите, да го посетите вашето семејство или едноставно да одите на работа/училиште/дома? Во зависност од растојанието, или F25I (досег до 25 километри) или F40I (досег до 40 километри) ќе ви биде одличен избор. Покрај тоа, можете лесно да го полните вашиот KickScooter насекаде, што ви овозможува да патувате безгрижно.

- F25I има капацитет на батерија од 275 Wh (7650 mAh) и целосно се полни за околу 5 часа.

- F40I има капацитет на батерија од 367 Wh (10200 mAh) и целосно се полни за околу 6,5 часа.

И на крај, батерискиот пакет е сместен во основата, што прави низок центар на гравитација за дополнително безбедно и стабилно возење.

Модерен и компактен дизајн на кој е тешко да се одолее!

Модерен и компактен дизајн на кој е тешко да се одолее!

Уживајте во извонредниот компактен дизајн на новата серија Ninebot F. Механизмот за преклопување во 2 чекори што може да се ракува со само една рака, го олеснува складирањето и носењето каде и да одите. Со цел да се зголеми употребата за поголеми тежини , двата модели имаат конструктивни челични рамки, создавајќи силна и стабилна форма на KickScooters. Цврстата рамка може да издржи максимална носивост од 100 kg за F25I и 120 kg за F40I.

Вклучување на безбедносното светло!

Вклучување на безбедносното светло!

Индикаторите се карактеристиката што ќе го доведе вашиот KickScooter на повисоко ниво на безбедност: пред или зад вас, сега ќе можете да го означите правецот во кој се движите!
KickScooter, секако, е целосно опремен за да можете да возите во услови на слаба осветленост благодарение на неговото вградено предно неблескаво LED светло од 2,1 W, стоп и задни светла, како и E-MARK рефлекторите поставени напред, на страничните и на задните делови на KickScooter.

Smart Battery Management System (BMS)

Smart Battery Management System (BMS)

Еколошкиот (енергетски) систем за обновување гарантира дека нема да се губи енергијата со трансформирање на кинетичката енергија во рециклирана електрична енергија за време на сопирањето, додека Smart Battery Management System (BMS) внимателно ги следи перформансите на батеријата.

Сите потребни информации на LED екранот на контролната табла

Сите потребни информации на LED екранот на контролната табла

Се возите на вашиот KicKScooter и одеднаш се прашувате колку батерија ви останала или кој режим на возење го користите? Со еден поглед, можете да ги проверите сите потребни информации на обоениот LED екран на контролната табла. Можете исто така да ја проверите брзината на возење, дали предното светло е вклучено/исклучено и така натаму. Покрај тоа, поврзувањето со Bluetooth со паметната мобилна апликација Segway-Ninebot ви овозможува да го видите опсегот и податоците за возење или да го активирате режимот Walk доколку е потребно.

F25I и F40I

F25I и F40I

  • Опсег: F25I до 25 km
  • Опсег: F40I до 40 km
  • Максимална брзина до 25 km/h
  • F25I: пневматски 10 инчни гуми со внатрешна гума
  • F40I: пневматски tubeless 10 инчни гуми со желе слој
  • Предни и задни индикатори за побезбедно патување
*Ве молиме проверете ги и следете ги законските и сообраќајните правила во вашата земја, дали и каде овие производи може да се користат.

Спецификации

F25I F40I
Корисник
Соодветна возраст 14+ 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг 120 kg
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1143 x 480 x 1160 mm 1143 x 480 x 1160 mm
Димензија на производот - Преклопен 1143 x 480 x 495 mm 1143 x 480 x 495 mm
Нето маса 15.5 kg N/A
Range
Опсег До 25 км N/A
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h До 25 km/h
Апсорпција на шок не не
Отпорност на вода IPX5 IPX5
Батерија
Паметен систем за управување со батерии Да Да
Капацитет на батеријата 275 Wh (7.65Ah) 367 Wh (10,2Ah)
Време на полнење Прибл. 5 часа Прибл. 6,5 часа
Мотор
Агол на качување До 15% До 20%
излезна моќност 300 W 350 W
максимална моќност 600W 700W
Погон на тркала Предно тркало Предно тркало
Систем за контрола на тракцијата (TCS) Да N/A
Кочници
Кочница Предна: електронска сопирачка Предна: електронска сопирачка
Светла
Амбиентални светла не не
Задни стоп светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла Предни (2,1 W висока моќност) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да Да
Интегрирани индикатори Да, напред и назад Да, напред и назад
Гуми
Тип на гуми Воздушни гуми (со внатрешна гума) Пневматски тубелес гуми со желатинозен слој: самозалепливи гуми
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Apple Find My не N/A
Bluetooth Да Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не не
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака) Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Ѕвонче Да, механичко ѕвонче Да, механичко ѕвонче
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK) Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
USB C порт не не
Држач за осигурителна табличка Да Да
Контрола на крстарење Да Да
*Ве молиме проверете ги и следете ги законските и сообраќајните правила во вашата земја, дали и каде овие производи може да се користат.

Центар за преземање

  • UM Ninebot Kick Scooter F25 I F40 I EN FR DE IT SP POL NL LAST