[hero] Врвниот кросовер на KickScooters!

Врвниот кросовер на KickScooters!

Моделот Segway KickScooters GT2 е најхрабриот KickScooter што некогаш сте го пробале. Овој високо-перформансен и модерен KickScooter сигурно ќе ве натера да свртите глава. Доаѓајќи со 11-инчни тубелес пневматски гумии, прилагодлива хидраулична суспензија за амортизација и погон на две тркала, не би можеле да посакате подобро да се предизвикате себеси. Со досег до 90 km, овој модел ви овозможува до 70 km/h, поместувајќи ги вашите граници надвор од патиштата.

Максимална брзина до 70 km/h (43,5 mph)
Досег до 90 km (55,9 милји)
9 W Вградено предно LED светло, сопирачки и задни светла
2 сопирачки: предни и задни диск сопирачки
Пневматски гуми без цевки од 11 инчи со слој од желе
Предна и задна суспензија со две краци, со прилагодливо хидраулично амортизирање
Погон на предните и задните тркала
Дигитален дисплеј со транспарентен PM OLED
Моќни неблескави светла и индикатори за да ви го покажат патот!

Моќни неблескави светла и индикатори за да ви го покажат патот!

За да се гарантира безбедноста на сите возачи, KickScooter има предни и задни LED светла. Брилијантното и неблескаво LED предно светло од 9W и LED DRL (Дневно светло) помагаат безбедно да возите додека ве прави повидливи.

Покрај светлата, GT2 доаѓа со сертифицирани рефлектори на предната, задната и страничната страна, што овозможува лесно да ве забележат во услови на слаба осветленост. И на крај, предните и задните интегрирани индикатори овозможуваат подобра видливост на возачот и побезбедно патување.

Глатко возење или спортско возење: сè е можно!

Глатко возење или спортско возење: сè е можно!

Segway GT2 ќе ви го понуди најдоброто искуство надвор од теренот.

Како прво, благодарение на 11-инчните пневматски пневматски гуми без тубули кои сами се заздравуваат со слој од желе во внатрешноста на гумите: ова нуди поголема сигурност со помал ризик од дупнување и помалку одржување.

Покрај тоа, 92 mm пошироките шари овозможуваат потешка употреба и подобра издржливост на која било површина. Со моќен погон на две тркала што можете да го приспособите на мобилната апликација (од погон на едно тркала до две) и моќност од 3000 W, можете да ги испробате речиси сите терени, со агол на искачување до 30%.

Прва проѕирна LED контролна табла во боја лесна за читање

Прва проѕирна LED контролна табла во боја лесна за читање

GT2 располага со нашиот сосема нов екран во боја и транспарентна PM OLED контролна табла, прва на KickScooters, давајќи ви ги сите информации што ви се потребни на прв поглед:

- вашата брзина и преостанатиот опсег.

- кој режим е активиран (PARK-WALK-ECO-SPORT-RACE или дури и BOOST режим).

- кои светла се вклучени/исклучени: трепкач, фар.

- ако е активиран погон на едно тркала (1WD) или погон на 2 тркала (2WD).

- ниво на батерија, темпомат и многу повеќе...

Предизвикајте ги теренските патишта благодарение на двојната суспензија и STDC

Предизвикајте ги теренските патишта благодарение на двојната суспензија и STDC

Segway KickScooter GT2 ќе ви го понуди најдоброто искуство на сите терени.

Благодарение на предната и задната суспензија, како и прилагодливиот амортизер за совршено прилагодување на различните услови на возење, можете да го предизвикате секој терен:

- Мека амортизација за поголема стабилност и удобно возење при возење со голема брзина.

- Цврсто амортизирање за попредизвикувачки терени и нерамни патишта.

Дополнително, овој нов Segway може да се пофали и со контрола на тракцијата, Segway Dynamic Traction Control (STDC), што значи повеќе зафат, а со тоа и безбедност, при вртење и при тешки услови на возење.

Segway KickScooter GT2

Segway KickScooter GT2

  • Максимална брзина до 70 km/h
  • Пневматски тубелес гуми од 11 инчи со слој од желе: самозаптивни гуми
  • Погон на предните и задните тркала
  • Наскоро повеќе…
*Имајте предвид дека GT2 не е одобрен во Северна Македонија но може да се користи во затворени простории или во приватни области.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 150 kg (331 lbs)
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1485 x 656 x 1308 mm
Димензија на производот - Преклопен 1485 x 656 x 860 mm
Нето маса 52,6 кг
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Опсег До 90 км (56 милји)
Агол на качување До 30%
Апсорпција на шок Предна и задна суспензија со две краци, со прилагодливо хидраулично амортизирање
Отпорност на вода IPX4
Батерија
Паметен систем за управување со батерии Да
Капацитет на батеријата 1512 Wh (30 Ah)
Време на полнење До 16 часа (едно полнење); до 8 часа (двојно полнење)
Мотор
Излезна моќност 1500W*2
максимална моќност 3000W*2
Погон на тркала Предни и задни тркала
Кочници
Кочница Предни и задни диск сопирачки
Светла
Задни стоп светла Предни LED (9 W висока моќност), DRL (Дневно светло) и задни LED светла
Сопирачките светла позади Да (трепка)
Амбиентални светла не
Гуми
Тип на гуми Пневматски тубелес гуми со желе слој: самозаптивни гуми
Големина на гумите - напред 279 mm / 11 inch
Големина на гумите - Задни 279 mm / 11 inch
Поврзување
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
Други карактеристики
механизам за преклопување Лесно преклопување во 2 чекори (потребна е рака)
Приказ на информации Дигитален со транспарентен PM OLED
Информации за LED екранот Брзина, преостаната моќност, кој режим е активиран, одржување, поврзување со Bluetooth, вклучување/исклучување на трепкачите, заклучување, икона за USB порта итн.
Режими на возење 4 режими на возење (режими Eco, Sport, Race и BOOST), 1 режим на пешачење и 1 режим на паркирање
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Интегрирани индикатори Да, напред и назад
Држач за осигурителна табличка Да
Ѕвонче Да, електронска свирка
USB C порта не
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
*Имајте предвид дека GT2 не е одобрен во Северна Македонија но може да се користи во затворени простории или во приватни области.