[hero] Нова генерација: Електричен тротинет Ninebot KickScooter MAX G30E II Powered by Segway

Откријте го целиот МАКСИМАЛЕН потенцијал на G30E II!

Нова генерација: Електричен тротинет Ninebot KickScooter MAX G30E II Powered by Segway

Со еден од најдолгиот опсег во рамките на своите 65 километри (40 милји) во својата класа, робусните пневматски гуми од 10 инчи и преклопната рамка со едно притискање, електричниот тротинет Ninebot KickScooter MAX G30E IIE II е тука да ги поттикне возачите со посигурно и поудобно искуство при возењето.

Максимална брзина до 25 km/h
Досег до 65 km (40,4 милји)
Вградени предни и задни LED светла
Електронска сопирачка (назад) и барабанска сопирачка (напред)
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи
До 20% лесно качување
IPX5 Водоотпорен
Вградено брзо и лесно полнење

МАКСИМАЛНА мобилност

Нема повеќе грижи за батеријата! Со опсег до 65 km (40 милји), електричниот тротинет KickScooter нуди најголем опсег и поминато растојание на пазарот и ви овозможува да го проширите вашиот радиус на истражување со максимална брзина до 25 km/h.

МАКСИМАЛЕН квалитет

Ажурираните дизајнерски карактеристики, како што се IPX7 и IPX5 водоотпорност на неговите основни делови, и надградбите на издржливоста, го прават електричниот тротинет Ninebot KickScooter совршен за патување на долги растојанија и удобно возење.

МАКСИМАЛНА Прилагодливост

На режимите Еко, Возење и Спортски режим може директно да им се пристапи преку интуитивната LED контролна табла, а исто така го имате и режимот за Пешаци за одење покрај вашиот KickScooter.

Моќен погонски склоп, извонредна стрмнина за искачување, создаден за сериозни патници токму како што сте вие!

Моќен погонски склоп, извонредна стрмнина за искачување, создаден за сериозни патници токму како што сте вие!

Во моментот кога ќе го притиснете електричниот гас, огромниот моментум на моторот од 350 W ќе ве остави да сакате повеќе. Електричниот тротинет Ninebot KickScooter може да се искачува по падини околу 20%, што му овозможува лесно да оди нагорнина. Погонот на задните тркала нуди подобро решение за стабилноста при забрзувањето и ефикасноста на моќноста.

Возење на секакви видови терени

Возење на секакви видови терени

Не само што надградената карактеристика на пневматските гуми без цевки од 10 инчи ќе ви овозможи пријатно возење, туку и ќе се соочите со помалку потреба од одржување: единечната цевка е обезбедена со дополнителен слој од желе на гумата што овозможува мал ризик од дупчење.

Паметен систем за управување со батерии (Smart-BMS)

Литиумските батерии со голем капацитет од 551 Wh се паметни и безбедни. Паметниот систем за правување со батерии Smart BMS внимателно го следи статусот на батеријата со повеќе заштитни механизми, како што се заштита од краток спој, двонасочна заштита од полнење и празнење, заштита од прекумерна струја и заштита од температура, за да се обезбеди безбедност на батеријата и да се продолжи нејзиниот животен век.

Систем со двојни сопирачки

Истовремената двојна сопирачка, механичката барабанска сопирачка на предните тркала и електричната сопирачка на задните тркала, обезбедува најголема стабилност и управување.

Екран целосно во боја со информации за контролната табла

Екран целосно во боја со информации за контролната табла

На LED екранот во боја, можете да ја видите вашата брзина на возење, да изберете кој режим на возење е соодветен, да го проверите нивото на батеријата и поврзувањето со Bluetooth или да видите дали е потребно одржување.

Регенеративна сопирачка за рециклирање на моќноста

Регенеративна сопирачка за рециклирање на моќноста

Иновативниот регенеративен систем за сопирање го претвора електричниот тротинет Ninebot KickScooter во електрично возило кое се напојува со електрична енергија и рециклирана енергија од возењето. Енергијата ќе се собира од регенеративното сопирање и ќе се дистрибуира кога ќе ви треба засилување.

Вградено предно LED светло од 2,5 W и рефлектори E-MARK

Вградено предно LED светло од 2,5 W и рефлектори E-MARK

Надграденото LED светло со висока осветленост од 2,5 W е дизајнирано да ја осветли патеката пред вас и да ја зголеми вашата видливост кон другите околу вас без да ги дезориентира. Дополнително, електричниот тротинет KickScooter MAX G30E II е опремен со предни, странични и задни рефлектори со сертификат E-MARK.

Лесно брзо полнење со еден кабел

Лесно брзо полнење со еден кабел

Вградениот полнач им овозможува на возачите лесно да го полнат кога се во движење, без да мора да носат со себе гломазен адаптер за полнење. Брзиот полнач 3А ќе му овозможи на тротинетот Ninebot KickScooter MAX G30E IIE II целосно полнење за 6 часа.

*Брзиот полнач 5А се продава посебно.

MAX G30E II

MAX G30E II

  • Преклопен електричен KickScooter
  • Најдолг дострел од 65 km (40 милји) во својата класа
  • 25 km/h Максимална брзина

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1167 × 472 × 1203 мм
Димензија на производот - Преклопен 1167 × 472 × 534 mm
Нето маса 19,9 кг
Range
Опсег До 65 км
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода Мотор: IPX7 and Тело: IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 551 Wh (15300 mAh)
Паметен систем за управување со батерии Да
Кочница Електронска и регенеративна сопирачка (назад) и барабанска сопирачка (напред)
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 350 W
максимална моќност 700W
Погон на тркала Задно тркало
Систем за контрола на тракцијата (TCS) Да
Кочници
Кочница Електронска и регенеративна сопирачка (назад) и барабанска сопирачка (напред)
Светла
Задни стоп светла Прибл. 6 часа (внатрешен брз полнач 3А)
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Интегрирани индикатори не
Гуми
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки (со желе слој за помалку одржување)
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Далечински управувач преку апликација не
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Лесно преклопување (потребни се раце)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
режими на возење 3 режими на возење (Еко, Стандарден, Спорт) и 1 режим на пешачење
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Интегриран (пресврт)
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не
Пакување
Содржина на кутијата Обележување, мејнфрејм, кориснички материјал (прирачник за употреба, брз почеток, ограничена гаранција), глава на плочата M5 x 6, шестоаголник M5 клуч, стебло на вентил и полнење на батеријата
Димензии на кутијата 120.2 x 22.2 x 60.5 cm