[hero] Електричен тротинет Ninebot KickScooter MAX G30LE II Powered by Segway

МАКСИМАЛНА моќ, МАКСИМАЛНА радост

Електричен тротинет Ninebot KickScooter MAX G30LE II Powered by Segway

Освен извонредниот дизајн, новиот електричен тротинет Ninebot MAX G30LE II е дизајниран да биде поцврст и помоќен за МАКСИМАЛНО задоволство. Електричниот тротинет MAX G30LE II може да забрза до максимална брзина од 25 km/h (15,5 mph) и ви овозможува да го истражувате светот околу вас или едноставно да патувате со опсег до приближно 40 км (24,9 милји).

Максимална брзина до 25 km/h
Опсег до 40 км (24,9 милји)
Вградени предни, задни и сопирачки LED светла
Пневматски гуми без цевки од 10 инчи
2 сопирачки: Електронска и регенеративна предна сопирачка; Барабанска сопирачка
До 20% лесно качување
IPX5 Водоотпорен
Лесно полнење до 6,5 часа
Максимизирајте ја вашата способност

Максимизирајте ја вашата способност

МАКСИМАЛНА функција

Максимална брзина до 25 km/h и 20% способност за качување.

МАКСИМАЛЕН опсег

Батерија со висок капацитет од 367 Wh, батерија што трае 40 километри.

МАКСИМАЛЕН изглед

Класичен геометриски дизајн, стилска ледено-бела и антрацитна сива боја.

Притиснете ја границата до МАКСИМУМ

Притиснете ја границата до МАКСИМУМ

Електричниот тротинет Ninebot KickScooter MAX G30LE II се стреми да достигне нови височини во перформансите. Кога возите на пат, силниот мотор од 367 Wh (10200 mAh) овозможува брзо и цврсто искуство на возење со максимална брзина до 25 km/h (15,5 mph).

МАКСИМАЛНА удобност

Пневматски гуми од 10 инчи, комбинација на удобност и апсорпција на удари

МАКСИМАЛНА удобност

Електричниот тротинет Ninebot MAX G30LE II е опремен со новонадградените пневматски гуми. Обезбедува подобро возачко искуство во комбинација на карактеристики како што се удобноста и апсорпцијата на удари со цел да се обезбеди поголема безбедноста при возењето.

Погон на задните тркала за најдобро искуство во возењето

Погон на задните тркала за најдобро искуство во возењето

Електричниот тротинет KickScooter MAX G30LE II може да се искачува по падини до 20 % благодарение на неговиот моќен мотор, што му овозможува лесно да оди по нагорнина. Дополнително, погонот на задните тркала нуди подобра стабилност при забрзувањето и енергетска ефикасност.

Изберете го вашиот режим на возење на LED дигиталната контролна табла

Изберете го вашиот режим на возење на LED дигиталната контролна табла

Дигиталната контролна табла со LED диоди не само што може на прв поглед да ви го покаже нивото на батеријата, информациите за брзината, Bluetooth поврзаноста, туку може и да ви овозможи лесно да изберете еден од 3-те режими на возење.

Со кликнување двапати на интуитивната LED контролна табла, можете директно да се префрлате помеѓу режимите Еко, Стандард и Спортски режим во зависност од вашата желба и вашиот стил на возење.

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметен систем за управување со батерии (BMS)

Паметниот систем за управување со батерии (BMS) во Segway-Ninebot помина низ 7 години континуиран технолошки развој и произведе 300 милиони батерии. Посветени сме на продолжување на траењето на батеријата, обезбедување на безбедноста на корисникот и обезбедување точен приказ на енергија.

Регенеративен систем за сопирање

Ја рециклира енергијата од возењето и обезбедува поголем опсег

Регенеративен систем за сопирање

Електричниот тротинет Ninebot MAX G30LE II има регенеративен систем за сопирање кој го напојува KickScooter преку електрична енергија и рециклирана енергија од возењето. Енергијата се собира од регенеративниот систем за сопирање и се дистрибуира кога ви треба засилување за да го подобрите корисничкото искуство при сопирање и да го продолжите опсегот.

Класичен систем за брзо преклопување

Класичен систем за брзо преклопување

Електричниот тротинет Ninebot KickScooter MAX G30LE може лесно да се преклопи со само 3 кликања. Лесно е да се носи со јавен превоз, да се складира во вашиот автомобил и без напор да се носи до која било дестинација што ја сакате. Исто така, механизмот за преклопување на висококвалитетните преклопни велосипеди го прави безбеден и издржлив.

Вградено предно LED светло од 2,5 W

Вградено предно LED светло од 2,5 W

Надграденото LED светло со висока осветленост од 2,5 W е дизајнирано да ја осветли патеката пред вас и да ја зголеми вашата видливост кон другите околу вас без да ги дезориентира.

Систем со двојни сопирачки

Систем со двојни сопирачки

Барабанската сопирачка (на предното тркало) и електронската сопирачка (на задното тркало) се контролирани со истата рачка на сопирачката. На овој начин, KickScooter обезбедува најголема безбедност.

7-инчна пространа платформа со IPX5 заштитаn

7-инчна пространа платформа со IPX5 заштитаn

Електричниот тротинет Ninebot MAX G30LE има широка платформа од 7 инчи која обезбедува дополнителна удобност за вас. Неговиот анти-лизгав дизајн со зголемено контактно триење обезбедува стабилност за возачот. Благодарение на рејтингот IPX5, вашиот KickScooter е заштитен и во случај на ненадеен дожд*.

*Не е погоден за возење низ барички/вирчиња.

Поврзување на апликацијата Segway-Ninebot

Поврзување на апликацијата Segway-Ninebot

Поврзете го електричниот тротинет Ninebot MAX G30LE II со мобилната апликација Segway-Ninebot преку Bluetooth за да ја проверите брзината на возење и преостанатата батерија. Можете исто така да го надградите фирмверот на KickScooter OTA (over-the-air) и да ги следите податоците за возењето, што го подобрува вашето целокупно искуство во возењето.

MAX G30LE II

MAX G30LE II

  • Преклопен електричен тротинет KickScooter
  • Опсег од 40 km (24,9 милји)
  • Максимална брзина 25 km/h
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Спецификации

Корисник
Соодветна возраст 14+
Макс. тежина на возачот 100 кг
Димензии и тежина
Димензија на производот - Расклопена 1109 × 472 × 1146 мм
Димензија на производот - Преклопен 1109 × 472 × 534 mm
Нето маса 17,5 кг
Range
Опсег До 40 км
Параметри на производот
Брзина До 25 km/h
Апсорпција на шок не
Отпорност на вода Мотор: IPX7 and Тело: IPX5
Батерија
Капацитет на батеријата 367 Wh (10,2Ah)
Паметен систем за управување со батерии Да
Време на полнење Прибл. 6,5 часа
Мотор
Агол на качување До 20%
излезна моќност 350 W
максимална моќност 700W
Погон на тркала Задно тркало
Кочници
Кочница Електронска и регенеративна сопирачка (назад) и барабанска сопирачка (напред)
Светла
Задни стоп светла Предни (2,5W висока моќност) и задни светла
Сопирачките светла позади Да
Амбиентални светла не
Гуми
Тип на гуми Пневматски гуми без цевки
Големина на гумите - Задни 254 mm / 10 инчи
Големина на гумите - напред 254 mm / 10 инчи
Поврзување
Далечински управувач преку апликација не
Монитор на апликација Да
Bluetooth Да
NFC технологија (за отклучување/заклучување) не
Други карактеристики
Механизам за преклопување Лесно преклопување (потребни се раце)
Приказ на информации Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Информации за LED екранот Целосно обоен екран со информации за контролната табла
Режими на возење 3 режими на возење (Eco, Drive, Sport); 1 Пешачки режим
Контрола на крстарење Да
Сертифицирани рефлектори Да (предни, задни и странични рефлектори E-MARK)
Ѕвонче Интегриран (пресврт)
Држач за осигурителна табличка Да
USB C порт не
Пакување
Содржина на кутијата Обележување, мејнфрејм, кориснички материјал (прирачник за употреба, брз почеток, ограничена гаранција), глава на плочата M5 x 6, шестоаголник M5 клуч, стебло на вентил и полнење на батеријата
Димензии на кутијата 120 x 47.2 x 117 cm
*Проверете ги и следете ги најновите закони и сообраќајни прописи во Северна Македонија, дали и каде може да се користат овие производи.

Центар за преземање

  • UM Kick Scooter G30 LE and G30 LD EN FR DE IT SP POL

Видеа